Höpöpalsta

Vahingossa vilkaisin tänne ja oli viimeinen kerta. Naurettavia juttuja ja ilmeisesti jotkut oikeasti uskovat näihin.. Looginen ajattelu, missä pelaa? Opiskelkaa, ei nykyaikana ihmisen enää tarvi elää keskiaikaisten myyttien maailmassa. Kummituksia ja demoneja ei ole muuta kuin ihmisten sairaissa mielissa. Piste.
8434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On jo opiskeltu ja valmistuttu...;) Kiitos vaan "neuvosta".:)

Äänestä
  • taas kattomaan tänne palstalle vastauksia avaukseeni ja kuinka ollakkaan miss noita-nainenhan siinä ensimmäisenä. Se että on päässyt ala-asteen läpi ei ihan tarkoita valmistumista, ihan vaan tiedoksi noita-nainen. Ja kannattaa ottaa "neuvoni" todesta, koska mitä aikaisemmin omat mielenterveydelliset oireet huomaa, niin parantumisenkin mahdollisuudet kasvavat.

    Äänestä

oman järjen käyttö näiden asipoiden ymmärtämisessä. Paitsi jos opisto on jokin paranormaaleihin ilmiöihin oikeasti perehdyttävä, voi sieltä oppia......

Äänestä
  • Nynypenikoita riittää, jotka kuuntelee Lordia. Mutta niinhän Arittakin. Siinä vasta viisas nainen.

    Äänestä

  • Nykyaikaa kirjoitti:

    Nynypenikoita riittää, jotka kuuntelee Lordia. Mutta niinhän Arittakin. Siinä vasta viisas nainen.

    Aritalla on itse asiassa paljon viisaita ajatuksia.

    Äänestä

jopa jostakin pimeästä aineesta ja pimeästä energiasta joka loitontaa kaukaisia galakseja. Ei oo tosiaan nykyaikaa!

Äänestä
  • Kummitukset ja metsänpeikotko sitten ovat sitä nykyaikaa? :P

    Äänestä

Peikoista ja tämmöisistä materiaalisista en menisi vannomaan mutta henkiä on. Miksi sanot että ne eivät kuulu nykyaikaan? Onko todistettu että niitä ei ole ja että ihmisen mieli koostuu pelkästään aineellisista osista?
Itse ainakin olen nähnyt kun henki on vaikuttanut materiaan.

>>Kummituksia ja demoneja ei ole muuta kuin ihmisten sairaissa mielissa. Piste.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erehdyin.. kirjoitti:

Vahingossa vilkaisin tänne ja oli viimeinen kerta. Naurettavia juttuja ja ilmeisesti jotkut oikeasti uskovat näihin.. Looginen ajattelu, missä pelaa? Opiskelkaa, ei nykyaikana ihmisen enää tarvi elää keskiaikaisten myyttien maailmassa. Kummituksia ja demoneja ei ole muuta kuin ihmisten sairaissa mielissa. Piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu