näilläkin palstoilla joka kolmas viesti tuntuu käsittelevän kadin juomista, inhoajat haukkuu juoposki ja fanit puolustaa että ihan normaalisti juo...
itseäni kiinnostaisi tietää että mitä väliä? miten kadin juomiskäyttäytyminen liittyy yhtään mihinkään, paitsi että on kiva katella ja kuunnella sen juttuja kun se on ottanu.
eli miksi pitää kokoajan vatvoa sitä juoko kadi liikaa? mitä te siitä välitätte? en kirjoita tätä v1ttuillakseni vaan tahtoisin oikeasti vastauksia.
itseäni kiinnostaisi tietää että mitä väliä? miten kadin juomiskäyttäytyminen liittyy yhtään mihinkään, paitsi että on kiva katella ja kuunnella sen juttuja kun se on ottanu.
eli miksi pitää kokoajan vatvoa sitä juoko kadi liikaa? mitä te siitä välitätte? en kirjoita tätä v1ttuillakseni vaan tahtoisin oikeasti vastauksia.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ihmisille, siinä se. Kyllä juopuneiden jutut tiedetään, niissä ei ole päätä ei häntää, siispä niitä on turha kuunnella. Ei ne muista niitä itsekään seuraavana päivänä.
Ihan sama muuten juoko Kadi vai ei, mutta kyllä terveysalan ammattilaisena vähän mietityttää millainen on Kadin tulevaisuus, jos juomistahti on tuota luokkaa!
Ei kenenkään terveys kestä mahdottomia!
Me finnanaamaiset napapaiset lylleröpissikset olemme kateellisia kauniille Kadille. Sen verukkeella me herjaamme Kadia milloin alkoholistiksi ja virolaiseksi miksi milloinkin. Se että me haukkujat juomme itsemme känniin joka viikonloppu ja useamminkin on meille sallittua muuttei Kadille. Piste.
alkoholille ja kuka haluaa, että lapsen äiti juo odotusaikana. Vaikka voihan ne isän siittiötkin olla vaurioituneita jos ne on humalassa.
Alkoholi on piru, annat sille yhden sormen, se vie koko käden: perheet hajoavat, ystävät katoavat ja terveys menee, ja kas
mitä sanoo tähän alkoholin väärinkäyttäjä: minä olen syytön ja minua on kohdeltu väärin! Vain siksi että hän on niin heikko, ettei hän voi kantaa vastuuta omasta elämästään, ja pitää itseään erossa alkoholista.
Koska juo tukahduttaakseen tunteensa joita ei osaa
käsitellä muuten ja ei ymmärrä, että elämä tuo vaikeudet siksi, että niistä pitää oppia.
Ihan itse.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711056806475_uu.shtml
huolehditte jonkun estooniasta tulleen lehmän terveydestä? no ei.. mä tykkään kadista ja talossa olis aika tylsää ilman kadin juopottelua.
perustakaa ihmeessä keräys ja hankkikaa sille uus maksa ihan etukäteen.
Juu, siis ellet tiedä, että juoko liikaa, kun toinen ei pysy känniltään pystyssä ja hinkuu lisää viinaa ja sössöttää ja sekoilee, niin huhhuh.
Ai että mitä häiritsee? No juu, siis kun tämä on tällainen ohjelma, missä seurataan näiden ihmisten tekemisiä siellä talossa, niin minua ainakin häiritsee oikein kovasti, että siellä konttaillaan ja sössötetään ja sekoillaan kännissä.
Eivät tajua olla edes näyttämättä toisen alennustilaa telkkarissa. Voisivat olla edes näyttämättä näitä, elleivät kerta osaa olla antamatta selkeille alkoholionglemaisille viinaa jatkuvasti, että mokaavat itsensä.
Heidän maineensahan ei sillä palaudu, että ohjelma loppuu, vaan tuon kyllä muistaa monikin. Juopon maine tuskin tulee kyseistä tyttöä itseään kovasti ilahduttamaan, kun tajuaa millaista jälkeä se saa aikaan työmarkkinoilla ja muualla tavan ihmisten joukossa tulevaisuudessa.
pääsemme täällä pätemään, miten moraalitonta touhua?!:D
No joo...totuus vissiinkin on se, ettei BB:ssa ois paljoakaan seuraamista, jos ne ei viinaa sais! Se tiedetään yleisesti ja sen tietää myös tuotantotiimi.
BB-talossa on ryypätty paljon ja homma on niin monta kertaa mennyt yli äyräiden, että normaalin käytännön mukaan talolaisille ei viinaa ois enää annettu pitkään aikaan!
BB:n juomien takavarikointitoimet on lähinnä vaan silmänlumetta!
Kyse on viihteestä, eikä suomessa taida muuten viihdettä saada aikaiseksi, kun alkoholin voimalla.
jos joku on seurannut esim. ruotsin ati isobritanian bb:tä niin voi sanoa, että suomen bb on aika laimeata katseltavaa...
edellämainituissa maissa ei juuri viinaa eikä juuri muutakaan pihtailla, jos me suomalaiset ei oltais niin v***n juutalaisia, olisi meilläkin kunnon viihdetta!!