Neuvoa kaipaava

Tietokoneeni jumiutuu aina heti käynnistyksen jälkeen, mutta toimii yleensä buuttauksen jälkeen.

Missä voisi olla vika ja mitä pitäisi tehdä?
2179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokeneempien kavereiden kristallipallot on kuitenkin taas paskana tai pyykissä joten voit yhtä hyvin kertoa mikä käyttöjärjestelmä ja emolevy siinä sun koneessa on. Muutkin tiedot voi auttaa. Mitä muuta oot kokeillu ku pelkkää buuttailua?

Äänestä

Asiaa kuvaava otsikko hyödyttää kaikkia. Tämä on perusteltu riittävän monta kertaa täällä.
Kaikkihan täällä kaipaavat neuvoa. Ei sitä kannata otsikkoon laittaa.
Sopivampi otsikko voisi olla vaikkapa:

"Tietokone jumiutuu käynnistyksen jälkeen."

Ja sama ohje täältäkin: lisää tietoa pitäisi olla ja heti aloituksessa. Ei täällä selvänäkijöitä ole.

Tarkoitukseni ei ole keljuilla, mutta huonoon kysymykseen ei yleensä saa hyviä vastauksia. Oman yrittämisen pitäisi näkyä edes vähän enemmän, vaikka edes niin, että antaa koneestaan enemmän tietoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiittäen.. kirjoitti:

Tietokoneeni jumiutuu aina heti käynnistyksen jälkeen, mutta toimii yleensä buuttauksen jälkeen.

Missä voisi olla vika ja mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu