moi!!

Olisko teillä mitään hyviä virike ehdotuksia?
Mun kani kaipais joitain virikkeitä kun sillä ei niitä pahemmin ole. Se ei oikeen innostu WC-paperi putkista tai talouspaperi. Voisitteko kertoo mistä teidän kanit pitää ja muutenkin ehdotella virikkeitä sun muita leluja!
Kiitos jo etukäteen :D
6573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eläinkaupasta löytyvät herkut mutta erityinen asia on puinen neliö jonka sisällä on herkku ainakin löytyy 4pets ja faunatar eläinkaupoista

Äänestä

itse tehtyyn puuhun voit laittaa porkkanaa,kurkkua ym.niin että kani joutuu hieman nousemaan saadakseen otteen herkuista

Äänestä
  • Oksia nakerreltavaksi, pehmoleluistakin jotkut kanit tykkäävät (kunhan katsoo ettei sitä ruveta jyrsimään), aktivointipallo on todella hyvä (meillä noi sekoavat kun kuulee edes sen herkkujen rapinan sielä sisäpuolella kun tota palloa ravistaa). Ja mitähän noita muitakin on, nyt vaan ei tuu mieleen.

    Äänestä

  • tyttönennn kirjoitti:

    Oksia nakerreltavaksi, pehmoleluistakin jotkut kanit tykkäävät (kunhan katsoo ettei sitä ruveta jyrsimään), aktivointipallo on todella hyvä (meillä noi sekoavat kun kuulee edes sen herkkujen rapinan sielä sisäpuolella kun tota palloa ravistaa). Ja mitähän noita muitakin on, nyt vaan ei tuu mieleen.

    meillä on myös motivointipallo mutta se ei tajuu mitä sil tehään se on 2v

    Äänestä

Pallot, Pehmolelut, mutta ei sellaiset jossa on ulokkeita paljon tai jossa on paljon karvoja.
Sählypallo, jonka sisällä on jotain herkkua esim. ruisleipää..
Kepit ja voi tietenkin itse ideoida!
www.puput.fi :stä löytyy myäs HYVIÄ ideoita!

Äänestä

Niin, siis meillä tykätään pulloista; siis ihan tavallisista muovisista juomapulloista, aktivointipallosta, puupölkystä(kani nakertelee ja heittelee sitä innoissaan)nii ja ne wc-paperi rullat... Meidän kani rakastaa kaivamista ;DDDDD Jos on vaan mahdollista kannattaa joskus antaa kanin kaivella tunneleitaan... Siis valvotusti...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


virikkeitä kanille ;) kirjoitti:

Olisko teillä mitään hyviä virike ehdotuksia?
Mun kani kaipais joitain virikkeitä kun sillä ei niitä pahemmin ole. Se ei oikeen innostu WC-paperi putkista tai talouspaperi. Voisitteko kertoo mistä teidän kanit pitää ja muutenkin ehdotella virikkeitä sun muita leluja!
Kiitos jo etukäteen :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu