Ihana yö

yö on tulossa,
yhteinen yömme
sinne, jo syöksymme
ja rakkauden huuma
päällemme jää
5399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

odotan innolla.

Äänestä
  • sinun täytyy se tuntea.

    Äänestä

  • sinä kyselet? kirjoitti:

    sinun täytyy se tuntea.

    väistämätöntä.

    Äänestä

Kauan odotettu
ajatus rakas
hellitty haave
ja toteutuva toive

aamusta yöhön
yöstä aamuun
ikuisesti

voin tuntea tuoksusi

Äänestä
  • kaikki saivat, mitä
    halusivatkin, nyt voi
    vain odottaa seuraavaa
    yötä

    i feel

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valmistu kirjoitti:

yö on tulossa,
yhteinen yömme
sinne, jo syöksymme
ja rakkauden huuma
päällemme jää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu