SAMPO PANKKI

2306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt Sampo-pankki on liittynyt välittäjien ja tuulimuulien nousu-uskonotokuntaan veisaamaan "aina kannattaa ostaa" -virsiä. Tietysti kannatta, ainakin pankille. Onpa tullut selväksi, että tyhmää on Suomen kansa: riittää kun riittävän moni taho jauhaa päivästä toiseen "hinnat tulevat nousemaan, kannattaa ostaa" niin ihmiset ostavat, ja hinnat nousevat. Loistava ikiliikkuja!

Äänestä

jos asunnot kerran on halpoja. kenties maksukyky ei riita, suomessahan on tunnetusti paskat liksat ja kova verotus, oli asunnot kuinka halpoja tahansa niin rahaa niiden ostamiseen tarvitaan.

Toiseksi, halpa/kallis on vain mielipide koska sen maarittelee ostaja eika analyytikko.

100 000 e Ladasta (uusi) on kallis hinta, mutta Ferrarista (uusi) halpa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ASUNNOT HALPOJA SUOMESSA kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/oma-talous/2007/11/06/Asuntolainojen korkopaine hellitt%E4%E4/200727748/322

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu