Pikalaihdutuskuuri

Nyt äkkiä ohjeita mahdollisimman nopeaan laihduttamiseen! Haluaisin kehosta muutaman (ehkä viis) kiloa pois (tyttö). EI kiitos pillereitä tai valmisteita, mitkä lajit tms. Ja kauan kestää koko kuuri. Auttakaa!!
6845
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä syö, kyllä laihtuu.

Äänestä

jätä karkit, sipsit, limsa pois. syö terveellisesti, kouluruoka, salaatti.. älä jätä syömättä, mutta liiku!

Äänestä

Riippuu tietysti aloituspainosta, mutta noin 10viikkoa(~0.5kg/viikko) on hyvä tahti. Mitä lajeihin tulee niin punttis on hyvä vaihtoehto ja nykytiedon perusteella rasvanpolton kannalta tehokkaampaa on lyhyet korkeasykkeisen treenit kun pitkät lenkit. Mutta pääasia on, että kulutat enemmän energiaa kuin saat ravinnosta. Sopiva vaje on noin 500kcal jota voi sitten kasvattaa dietin loppua kohden.

Äänestä

pois sen viisi kiloa, aloita hikiharrastus (juoksu, steppi, bodypump, spinning) ja syö max 1300 kaloria päivässä jos olet pyöreä ja 1600kaloria jos olet hoikka. Dieetin tulokset eivät kestä kauan, van elämästapa täytyy muuttaa. Jos haluat nopeasti esim johkin juhliin viisi kiloa pois jotta puku näyttää hyvältä, suositetlen luumu-ananas-vesi-viikkoa. Itse tiautin kahdessa viikossa tuolla viisi kiloa jotka tosin tulivat takaisin yhtä nopeasti muta näytin upealta puvussani. Terveellinen tuo dietti ei missään nimessä ole!!!!! joten älä jatka sitä pitkään. kroppa vaatii protskuja ja kuituja.

Äänestä

Pikalaihdutuskuureilla laihdut vain väliaikaisesti, jonka jälkeen lihot laihduttamasi painon vähintään kaksinkertaisesti takaisin.

Fakta. Tiedän monta joille käynyt näin.

Äänestä

Yksinkertaista!
Laihduin 4 kiloa, kun jätin hiilihydraatit pois. Älä syö: leipää, perunaa, riisiä, pastaa, karkkia, suklaata, maustettuja jogurtteja ja viilejä, tai mitään, missä on lisättyjä sokereita. Äläkä myöskään herneitä tai maissia.
Syö mahan täydeltä juustoa, kananmunaa, lihaa, kanaa, kalaa, kinkkua yms.
Kannattaa googlettaa atkinssin dieetti...
Voin kertoa, että toimii:D

Sitten vaan liikut sellasta perushyötyliikuntaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


numeraali kirjoitti:

Nyt äkkiä ohjeita mahdollisimman nopeaan laihduttamiseen! Haluaisin kehosta muutaman (ehkä viis) kiloa pois (tyttö). EI kiitos pillereitä tai valmisteita, mitkä lajit tms. Ja kauan kestää koko kuuri. Auttakaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu