Huomaat että valon vastakohta on pimeä.
Tee sitten vaihteeksi näin. Ota käteesi valkoinen liitu ja katsele sitä hetki pieni. Sitten sammuta valot ja kysy itseltäsi mitä näkyy?
Voit myös kuvitella itsesi paikkaan johon ei valonsäteet pääse, niin mitä sinä siellä näet. Et mitään koska siellä on aivan pimeä.
Tee sitten vaihteeksi näin. Ota käteesi valkoinen liitu ja katsele sitä hetki pieni. Sitten sammuta valot ja kysy itseltäsi mitä näkyy?
Voit myös kuvitella itsesi paikkaan johon ei valonsäteet pääse, niin mitä sinä siellä näet. Et mitään koska siellä on aivan pimeä.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Oletko huomannut sen aivan äsken?
Lopeta kiukutteleminen! Sinulla ei sellaista pakkoa nyt ole!
Vastaa asiallisesti ja ole ihmisiks!
kiukuttele. Asiallinen olen aina niille jotka ovat asiallisia minulle. Aikaisemmin yritin olla asiallinen myös niille jotka pottuilivat, mutta sen olen lopettanut.
Käsitin viestisi ei-asialliseksi ja siksi vastasin niinkuin vastasin. Jos se ei ollut tarkoitettu ivalliseksi niin sorry.
Mitähän siihen viestiin pitäisi sitten vastata? Valossa näkee ja pimeässä ei?
Joo, se on kumma, miten akkia talla palstalla meininki yltyy jonkin asteen kiusanteoksi (ja tunnelma on sitten suurinpiirtein ylasteen pihalta;)) tai sitten ilmenee tietynlaista "ego-taistelua", mutta...
...lapset ovat terveita, kun he leikkivat.:)
Ja ns. ...skanjauhannan voi laittaa toisesta korvasta sisaan, toisesta ulos.
sen joo, se on ihmisessä tuo perisynti niin voimakas.
palstalla provosoimassa ketään. Kirjoitan vain sen mihin minä uskon. Muut kirjoittavat siitä mihin he uskovat.
Sinä ja minä olemme tulleet aika hyvin toimeen vaikka sinä uskotkin demoneihin ja minä en. :-)
Jostain syystä jotkut täällä eivät sulata meikäläisen kirjoituksia. Tiedän kyllä että ne voivat vaikuttaa kaikkitietäväisiltä mutta muutkin kirjoittavat samalla lailla.
No, sille sama. Eipä sellaisesta tarvitse välittää. Täällä voi kyllä keskustella asiallisestikin jokusten kanssa.
elekee kiusakko arittaa. se tietää kaiken ja ei ole ikuna väärässä. piste. :P
Hyvä kun älyät sen verran edes.
Joko tiedät oppaasi nimen?
mutta minulla on monta opasta joista kaksi on minä itse aikaisemmissa elämissä. Yksi on isoisäni ja sitten on eräs munkki.
Myös arkkienkeli Mikael on mukanani kun tarvitsen häntä.
En ole mitenkään erikoinen siinä suhteessa. Kaikilla on monta opasta.
"sitten on eräs munkki"
tais käydä munkilla hyvä munkki?
"Myös arkkienkeli Mikael on mukanani kun tarvitsen häntä. "
meilläkin käy rosvo-roope aamuisin
"Kaikilla on monta opasta."
joo, viimevuonna oltiin brasiliassa ja oli 3 eri opasta koko matkan aikana :)
Rosvo-Roopea en ole nähnytkään.
ite tiedän vaan mun oppaiden "rehtorin" nimen. seki taitaa olla jonkisortin munkki. tiibetissä asustellu. oon sen nähnytki pari kertaa :) kanavoitko tietoa paljonki niiltä oppailtas? minkä oppaan kans oot eniten tekemisissä? tiedänki sen että oppaita on monia, pitää selvittää muidenkin oppaiden nimet.
tuota oletan että ihan voit puhua oppaidesi kanssa. itse olen koittanu kuulla mitä toin mun opas kertoo mutta olen nähnyt vaan suun liikkuvan mutta en kuule mitä se sanoo. eli miten voisin saada tietoisen yhteyden oppaaseen? olen opetellut tuntemaan kädellä sen energiaa jonka tunnen nykyään todella selvästi, on melkolailla aina tässä vieressä. millon oot eka kerran nähny oppaas ja mitkä fiilikset oli sen jälkee :)
tietoa tältä munkilta unien kautta. Siis näen hänet vain unessa. Paitsi kerran kun meditoin ja pyysin kontaktia häneen. Silloin näin hänet. Hänellä oli hopean värinen kaapu päällään. Ihan kuin unissanikin. Kerran sain häneltä healingenergiaa joka oli kirkkaan sinistä.
Muut oppaani ovat meediot nähneet ja ystäväni näki Mikaelin vaikka tunnen kyllä että hän on lähellä silloin kun tarvitsen häntä.
En tiedä uskaltaako tätä kirjoittaa mutta kerran olin saavani kontaktin Jeesukseen. Se oli niin ihana, lämmin rakkauden tunne ettei sitä voi sanoin kuvata. Luin juuri silloin kirjaa "Ihmeiden oppikurssi" ja samalla yritin kontaktia Jeesukseen.
Kanavoiminen minulla onnistuu niin että vain kirjoitan. Joku esim esittää kysymyksen täällä palstalla ja minä kirjoitan vastauksen. En tietenkään kanavoi aina, mutta kun tulee paljon asiaa niin sen huomaa silloin mistä se tulee.
Kädellä tosiaan tuntee energiaa. Kokeile myös meditoida. Sillä tavalla voi saada kontaktin oppaaseensa varsinkin jos pyytää sitä.
Niin ja oppaiden kanssa voi puhua. Eri asia on kuuleeko vastaukset. Pitää olla samalla aaltopituudella. He kuulevat aina.
Ennen lapsuuden mielikuvitusystävä onkin 2000 luvun trendien luoma ja muovaama henkiopas. Kun ei ite osata ajatella niin turvaudutaan "oppaisiin". Kyllä humpuuki on mielenkiintoista...
mulla kans on satunnaista kanavointia kirjoutus muodossa mutta se tulee yleensä vaan sillon jos toisella on paha olla niin saan alta 10min sen kuntoo pelkästää tän tekstin voimalla :) huomenna ois reiki hoito. viimeksi chackra hoidossa sain aikapaljon selville asioita mitä on painanu mieltä. tuntu ku oisin leijjunu pilvissä pari päivää ku oli niin hyvä olo.tiedät tunteen. Minä en niinkää unien kautta näe oppaita vaan melkee aina kun laitan silmät kiinni näen jonku oppaistani(luulen niin) mutta se mun pää opas on jämäkkä tyyppi.se ei paljon naureskele :D tiedätkö mikähän tää on ku todella paljon näen violettia valo"pilveä" kun suljen silmäni. se tulee kuin pulssi takaraivosta ja jatkuu 3silmänkautta pois, paljon myös näen värejä ilman silmien sulkemistakin.
ihan sama juttu sen violettivärin kanssa. En tiedä miksi se on niin mutta olen alkanut kutsua sitä värikseni. En ole koskaan saanut selville sielun väriäni ja olen ajatellut että ehkä tuo violetti on sitä. Se on myös yksi healingväreistä ja olen myös ajatellut että ne jotka näkevät sen omaavat parantajan kykyjä.
Kaikki eivät muuten näe värejä. Sitä en tiennyt. :-)
huomaa että olet ajattelun ekspertti.
todella mahtava väri. pari kertaa oon aurankin nähny mutta en vielä kunnolla, eiköhän senkin siitä ajankanssa ala näkymään. olipa joku vähä flipannu ku oli alkanu ammuskelee tuolla koulussa.. melkosta toimintaa. ootko käynyt millään energiahoito kurssilla?
syömis hommiin. jutellaanpa lisää tuossa iltasella vaikka? pitää lähtä kauppaanki vielä.
Reiki ykkösen ja sitten joitain muita intuitiivisia parantamiskursseja.
Minä en näe auraa muuten kuin ihan sellaisen vaalean värin ihan ruumiin lähellä mutta tunnen sen käsillä.
Minulla on tapana lukea netistä aftonbladetin sivu ja siinä oli siitä ampumisesta. Tuon ikäisillä on tosiaan vaikeaa tässä maailmassa kun heitä ei ymmärretä lainkaan. Kaipa tuokin laitetaan saatanan syyksi eikä ajatella että jotain pitäisi tehdä että moiset teot loppuisivat.
minulle niin voit kirjoittaa osoitteeseen [email protected]
Se ei ole vakituinen osoitteeni. Sitä ei viitsi tänne laittaa. Nimeni ei myöskään ole Maritta vaikka jokuset niin luulevat täällä. :-)
sitä mailia sulle. vastaileppa ku kerkeet. tää on niin raivostuttavan hidas koko s24
mitään postia.
Jep. Minakin olen saanut viestin (kasittaakseni) Arkkienkeli Mikaelilta. Siis se oli varmaa, etta se oli enkeli ja tietynlaiset "johtolangat" viittaavat Arkkienkeli Mikaeliin.
Nakyisi olevan sellainen "ihmisille, jotka kulkevat omia polkujaan" -suojelusenkeli.;)
minä teen. :-)