http://www.taloussanomat.fi/oma-talous/2007/11/06/Asuntolainojen korkopaine hellitt%E4%E4/200727748/322
Rommaus peruttu
Taloussanomat
3434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...tuosta jutusta.
No, ennustavat myös että korot eivät tule nousemaan eikä asuntojen hinnat laskemaan,mutta tuo nyt on pelkkää progandaa jota pankit harrastavat.
Totuus on tietysti se, ETTÄ ASUNTOJEN HINNAT TULEVAT LASKEMAAN SUOMESSA RAJUSTI.
erittäin syvä lama leipäjonoineen on siis tulossa, kun korot laskee.
Nyt on pakko rehellisesti tunnustaa, että tämä tuhnulogiikka vetää sanattomaksi. Ei tällaisen tyhmyyden edessä voi kuin mykistyä.
Selvästikin korkojen nousu on huono asia, sillähän vuokraloiset ovat koko ajan yrittäneet pelotella. Mutta näköjään myös korkojen lasku on huono uutinen... jäi kyllä vuokraluuserilta mainitsematta, että kenelle - rommaususkovaisille itselleen?