Oli tosi kurjaa kunnella tänä aamuna mikkokiekuuta Ylen kanavalta. Mikko kekäläinen lupasi ennen merisäätä soittaa Laila Kinnusen Tiet -kappaleen, mutta laittoikin jotain rämpytystä. Suorastaan kiusasi kuuntlijoita.
Tyyppii luulee olevansa vitsikäskin. Haukkui Svenska dagenia jne.
Mitä mieltä muut olette noista kiekuuohjelmista? Aika väkisin tehtyjä. TV-lupakin jää taas maksamatta, kun Ylellä on varaa moiseen pelleilyyn. amulla radiosta pitäisi tulla rauhoittavaa, mukavaa ja sydämellä tehtyä ohjelmaa, ei mitään Mikko Kekäläisen reuhtomista tai kuolleiden henkilöiden haastatteluja masteroituina nykyaikaan Mikko Kekäläisen eli Pökäläisen juttukavareina.
Tyyppii luulee olevansa vitsikäskin. Haukkui Svenska dagenia jne.
Mitä mieltä muut olette noista kiekuuohjelmista? Aika väkisin tehtyjä. TV-lupakin jää taas maksamatta, kun Ylellä on varaa moiseen pelleilyyn. amulla radiosta pitäisi tulla rauhoittavaa, mukavaa ja sydämellä tehtyä ohjelmaa, ei mitään Mikko Kekäläisen reuhtomista tai kuolleiden henkilöiden haastatteluja masteroituina nykyaikaan Mikko Kekäläisen eli Pökäläisen juttukavareina.
Vastaukset 9
Vanhimmat
suoraan sanoen huisin helvettiin,pilaamasta ihmisten aamuja,äijällä ei ole minkäänlaista ammattitaitoa juontohommista,kuuntelekohan se koskaan itse jälkeenpäin näitä sen älyttömiä jorinoita,sen paikka on kyllä aivan jossain muuaalla,kuin radiossa.olen ennenkin ehdottanut sille jotain muuta hommaa ylellä,eikö sitä vois siirtää vaikka varastotiloihin pyyhkimään vaikka pölyjä?
Taas tuollaset niuhot valittaa, joilla ei ole yhtään huumorintajua. Muuten en Yle Suomea kuuntele, mutta jos Mikko sattuu olemaan juontovuorossa, niin kyllä soi ja lujaa. Muut juontajat Suomessa ovat tylsähköjä makuuni. Kekäläinen sai herätellä joka arkiaamu!
Myös päivällä tulevaa ohjelmaa taisi olla ennen näitä uudistuksen uudistuksia YLE:ssä. Mutta kieltämättä vähän samantoistoa liikaa noi jutut tossa aamuohjelmassa, sillä ei niinkö ole enää mitään varsinaista annettavaa puheenmuodossa kuulijoille. Onhan siellä Lehtilotto, Merisää...merisäätähän se lukee aika usein kun radion aamulla avaa siinä joskus 5 maissa.
kekäläisen juontamisessa löytyy,jonkinasteista huumoripuolta?kovin köyhää elämää elät jos joku kekäläisen idiootti jutut,sua jotenkin huvittaa?
kusipää,niinkun sinäkin,juoskaa jorpakkoon kumpikin!!!!
enemmän niistä Ylen aamuista joita tuli aikoja ennen Kekäläisen kiekumista. Niissä oli sitä jotain ja kuuden pintaan tuli Suomi 50 v sitten.
Nykyään avaan radion vasta puoli seitsemältä ja kuuntelen oman maakunnan uutisia ja ohjelmaa.
Toivottavasti Yle lopettaa Mikko kiekuun vuodenvaihteessa. Sellaista tekovitsikästä paskanjauhantaa ja vittuilua ei kukaan jaksa pitemmän päälle kuunnella radiosta. Ei tarvitse tosiaan ylen Jugnereiden sun muiden ihmetellä, miksi tv-lupamaksut ovat niinkin monelta maksamatta.
sellainen tosikkomainen miesjuontaja joka puhuu mitä sattuu...onx ollut radio auki siihen aikaan?
asiaa,onneksi täältä löytyy vielä ihmisiä,jolla on jotain korvien välissä.toivottavasti kusipää kekäläinen lentää tulevaisuudessa huisin helvettiin,minun puolesta tervemenoo eikä takasin tuloo!samaa matkaa myös jugnerille täys pelle siinäkin,tv- lupamaksuja on turha odotella enään täältä suunnalta.
Mikko on mies paikallaan aamuradiossa ja miksei päivälläkin.
Kyllä hänen hersyvään ääneen on sitten suloista herätä...koko päivä alkaa ihanasti...