Kiitos kun olet olemassa Marja Korhonen. Haastattelustasi tuli niin hyvä olo ja fiilis jatkuu vieläkin. Olet suurenmoinen aito ihminen. Sain olla improvisaatio kursseillasi jotsta todella sai potkua. Olin eufrossa aina seuraavana päivänäkin. Sait ihmisen solmut avattua maagisilla konsteillasi. Kannustit elämään täysillä. Sinulla oli aivan omaperäiset ja ruohonjuuritasolla olevat konstisi millä sait kaikki innostumaan ja unohtamaan täysin jokaisen sielunsa solmut mitkä maagisesti avasit. Sitä vaan ihmetteli huuli pyöreenä miten se oiken tapahtui. Vieläkin saat mukaan ja muistamaan mikä on tärkeintä elämässä, avoimuus ja että uskaltaa olla ihminen. Haluan kiittää ja toivottaa kaikkea hyvää teille molemmille aviopuoliso Helge Heralalle ja Sinulle Marja Korhonen. Olette antaneet paljon Suomalaiseen teatteri taiteeseen. Naurua ja hyvää mieltä. Paljon hyviä kauniita päiviä ja enkeleitä ympärillenne.
Marja Korhonen
Lyydia entinen oppilaasi
41379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heidän puhaltimiinsa ei oltu tungettu kaurapuuroa.Sieltä sävelet tulivat reippaasti,ja niiden mukaan kävi marssitkin terävän jämttisti ja ryhdikkäästi. Erika.
??????Kunnioita vanhempia ihmisiä.
olet varmaan todella katkera ja kateellinen ihminen. pientä luukkujen avaamista suosittele että ei jää pois lähdön aattoon. tulee ne kumminkin vyörynä ryminällä päälle. suulle voi tulla hiki.
Minun jouluaattoni traditioihin kuuluu Marja Korhosen noita Nokinenä.
Vaikka olen kohta 80, en jättäisi sen kuutelemista väliin riisipuuroa keittäessäni.
On hän niin mainio!