Hieno tupakkaystävällinen pub

Mahtavaa, että kaupunkimme keskustaan on jäänyt yksi pub, jossa voi sohvalla istuessa vetäistä nautinnolliset savut lasillisen kaveriksi! Old Cockin väelle kiitokset paperisodan käymisestä. Teillä on mukava käydä!
61859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onhan tossa keskusta alueella muitakin kuppiloita jos saa tuprutella, kuten Olteri

Äänestä

Myöskin pumpun pubis voipi polttaa,ja siinä samalla veisata karaokea tai kuunnella muiden esityksiä.

Äänestä
  • Iltatähti mainitaan myös. Siellä ei ole mitään viheliäisiä kopperoita, vaan selkeä alue, jossa voi tupakoida ja samanaikaisesti on mahdollista siemailla ööliä. Tupakka-alueella on neljän hengen pöytiä ehkä 6-8 kappaletta, joten alue kyllä valitettavasti tulee aivan täyteen hyvin nopeasti. Alueen sijäinti on hyvä, tupakoitsijoita ei ole ajettu mihinkään kulman taakse näkymättömiin. Alueelta on lyhyt matka tanssilattialle ja keskusbaaritiskille. Hyvä!

    Kuinka alueiden sijoittelu on hoidettu Olterissa ja Pumpulla? Paljonko savuttelijoita mahtuu pöytiin?

    Äänestä

  • valmal kirjoitti:

    Iltatähti mainitaan myös. Siellä ei ole mitään viheliäisiä kopperoita, vaan selkeä alue, jossa voi tupakoida ja samanaikaisesti on mahdollista siemailla ööliä. Tupakka-alueella on neljän hengen pöytiä ehkä 6-8 kappaletta, joten alue kyllä valitettavasti tulee aivan täyteen hyvin nopeasti. Alueen sijäinti on hyvä, tupakoitsijoita ei ole ajettu mihinkään kulman taakse näkymättömiin. Alueelta on lyhyt matka tanssilattialle ja keskusbaaritiskille. Hyvä!

    Kuinka alueiden sijoittelu on hoidettu Olterissa ja Pumpulla? Paljonko savuttelijoita mahtuu pöytiin?

    Olteri on antanut tupakan ystävien käyttöön ehkä kahdeksan, yhdeksän pöytää, noin 35 istumapaikkaa. Valtaosa paikoista on tarjoilusaarakkeen vasemmalla puolella salin peränurkassa.

    Kiitämme Olteriakin jatkoaika-lupahakemuksen tekemisestä!

    Äänestä

käryttäjät paikkojen nimet muistiin, ettei tarvii enää tulla ihmisten ravintoloihin haisemaan.

Äänestä
  • Etelä-Saimaan taannoisen artikkelin mukaan Viherpippuri oli AINOA ravintola Joutsenossa, joka haki viranomaiselta jatkoaikaa tupakointiin.

    Millainen on tilanne Viherpippurissa, kertokaa Joutsenolaiset!

    JK: Tuntuu uskomattomalta, ettei Konnunsuon baarissakaan voisi sauhutella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Selte Kaan kirjoitti:

Mahtavaa, että kaupunkimme keskustaan on jäänyt yksi pub, jossa voi sohvalla istuessa vetäistä nautinnolliset savut lasillisen kaveriksi! Old Cockin väelle kiitokset paperisodan käymisestä. Teillä on mukava käydä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu