ja heidän työlleen, Jokelan surullisessa tapauksessa. Minä, sekä monet muut ihmiset, olemme sitä mieltä, että poliisien virkoja tulisi lisätä ja kaikkien meidän tulevaisuutemme tähden, mitä pikemmin, sen parempi. Yhteiskuntamme tulevaisuuden ja turvallisuuden vuoksi, poliisien palkkoja tulisi myös nostaa, huomattavasti korkeammalle, koska he tekevät raskasta työtään turvallisuutemme eteen tässä yhteiskunnassa.
Suurkiitos
Poliiseille
12733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
joo lisää aseita vaan ja määrärahoja!
Sitähän ne taas kohta inisevät!
puolustusvoimilla joka on vuosikymmeniä paasannut "ulkoisesta uhasta". Mikähän sekin muuten on?? Ei ole ainakaan meillä päin näkynyt.
joku poliisi itse tuli tänne kirjoitteleen kun kaikki muut moittivat :(
Mitä poliisi teki Jokelassa? Kuunteli pihalla kun toinen tappaa ihmisiä tai no säästyihän vellihousu poliisien henki, kun eivät uskaltaneet puuttua tapahtumiin, pääsivät sitten vain siivoushommiin. Surkeaa toimintaa poliisilta:(
Kiitos. Pahoille jatkossakin pamppua. Se, että Suomessa ei kuole poliisin luoteihin kuin muutama? pahis -siis oikeesti pahis- vuodessa kertoo jo paljon ammattitaidosta.
Menkää valittajat jenkkilään ihannoimaan ammattimaista poliisia jos tahdotte valittaa yhteiskunnasta, poliisista yms. Saatte ruikuttamalla ja vastaanvänkäämällä yllätykseksenne luodin nahkaanne (ihannoimaltanne) jenkkipoliisilta. Suomessa olette tottuneet liian hyvään. Paapomista vain lisää.
Suomen Poliisi ei tehnyt yhtään muuta kuin laski pihalla laukausia ja puhalteli muniaan. Suomalaiset poliisit olivat tilanteessa säälittäviä pelkääviä ammattitaidottomia pikkupentuja.
Tuollaisilla poliiseilla ei tee yhtään mitään, pelkkiä siivojia koko sakki.
Sitten vain selitellään voi voi, olisi voinut pikku pipi poliisimiehen sormeen jos olisi tehty jotain.
Menisivät ottamaan oppia jenkeistä, miten asiat hoidetaan!http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/USAssa poliisi yrittää surmata ammuskelijat heti/1135231647176
Oliko itse paikalla kun tiedät noin "perusteelliseti" kritioisoida poliisin toimintaa?
Toiseksi: missä maassa tapahtuu kouluammuskeluja eniten... no usa:ssa. Vaikka he kuinka yrittävät voimalla taltuttaa ammuskelijat.
Teki poliisi mitä tahansa - tai oli se tekemättä mitään - se on on joillekin aina idoli.
Autuaita ovat ymmärtämättömät.
löytyy. Olisit saanut jäädä tahroiksi onnettomien vanhempiesi lakanoille aikanaan.
Poliisi teki työnsä hyvin, kiitos siitä. Pikkukakarat marisee ja mollaa, koska elävät vielä turvallisesti isin ja äidin seinien sisälle pahis ja hyvis-pelejä pelaillen. Oikeasta elämästä ei vielä tietoakaan! Jollekin Jokelan ampuja on sankari! Minkähän sankari teon se teki??
Kiitos poliisit. Teitte parhaanne. Saavuttuanne koululle vastaanne juoksi kymmeniä jollei satoja kirkuvia, itkeviä lapsia. Ehkä näitte ampujan pian mutta onneksi ette sitten ruvenneet tulittamaan ampujaa lapsien seassa. Maltoitte mielenne ja ahdistitte ampujan pois päiviltä. Pahemminkin olisi voinut käydä. Arvostelu on helppoa. Oma lapseni on nyt turvassa. Kiitos.
kuinka joku voi ihannoida murhien tekijää? Uskomatonta! Olen sitä mieltä, että ihannoitsijoiden päässä on pahasti vikaa ja he ovat vaille psykiatrista hoitoa. Toivottavasti vanhemmat heräisivät huomaamaan lastensa pahoinvoinnin ajoissa, antaisivat enemmän aikaa lapsilleen ja hoitaisivat velvollisuutensa vanhempina ja kasvattajina. Mielestäni poliisin tehtävä ei pitäisi olla huolehtia vanhempien puutteista kasvattajina. Lisäksi, sellaisten ihmisten ei kuuluisi lisääntyä, joilla ei ole perinnöllisiä, saatika sitten muunkaanlaisia resursseja kasvattaa yhteiskuntaamme sivistyneitä ihmisiä.