Olemme mieheni kanssa lähdössä joulukuun ensimmäisenä. Kovasti kiinnostaa miten pitäisi pukeutua? Onko pakkanen mahdollista? Entäs lumi?
Viikon verran tutustutaan kaupunkiin ja shoppailutkin on mielessä. Onko muita menossa samoihin aikoihin?
Viikon verran tutustutaan kaupunkiin ja shoppailutkin on mielessä. Onko muita menossa samoihin aikoihin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
www.weatther.com, sieltä saa 10 päivän ennusteen (lähimpien päivien ennusteet tietenkin tarkempia).
Joulukuun alussa voi olla jo aika koleaa.
Vaikka pakkasta olisi vain pari astetta, tuuli voi olla todella pureva.
on siis www.weather.com
On täällä jo melko kylmä, tuuli on todella purevan kylmä vaikka mittari näyttäisi 10-15celciuksina. Kannattaa varata lämmintä mukaan, pipot ja hanskat lämpimät takit ym. Päivällä voi olla lämmin jos ei tuule, silloin voi ihailla new yorkkia ilman takkiakin mutta yöt on koko ajan kylmiä.
Eli vaimon kanssa lähdetään 1.-6/7.12. ajaksi. Suunnitelmissa esim. ESB, MoMa, Madison Square Garden (NHL) ja Ellis Island. Ja tietty shoppailua.
Talvipalttoo mukaan...
Kiitos hyvistä vinkeistä. Kohta pitäisi alkaa pakkaamaan. Ajattelimme ottaa tyhjät matkalaukut, passit ja vaatteet päällämme. Eiköhän niinkin pärjää.
Nähdään koneessa. Meidän lentomme lähtee lauantaina klo 14 suunnilleen.
Hei
tulkaa juttelemaan koneessa.
Meidän paikat ovat 56D/E.