Eikö asukkaiden tulisi tietää!!

Eikö asukkaiden tulisi tietää mitä on tapahtunut tuusulassa, myös pieni hiljainen hetki heiltä ei olisi liikaa. Tiedetään että ulkomaailman elämästä ei mitään, mutta tuskin kukaan osasi tuota sopimusta tehdestä mitä on tapahtunut. Koko suomea kohtasi suuri suru ja myös heillä tulisi olla mahdollisuus olla siinä mukana. Jos BB tuotanto ryhmä aijo kertoa on se minusta julmaa ja ajattelematonta.
15893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ja piste !!!

Äänestä
  • Eikö sun elämässä ole oikiasti mitään muuta mietittävää ku kattoa että bb:ssä juodaan ja haukutaan. Ei ne mitään rottia ole joita voi vain kattoa peilin läpi..ihmisiä neki on. Ajattale hetki muitaki ku itteäs

    Äänestä

  • jonkun asukkaan omaiselle ole sattunut jotain.

    Äänestä

  • aika paksua** kirjoitti:

    Eikö sun elämässä ole oikiasti mitään muuta mietittävää ku kattoa että bb:ssä juodaan ja haukutaan. Ei ne mitään rottia ole joita voi vain kattoa peilin läpi..ihmisiä neki on. Ajattale hetki muitaki ku itteäs

    pitäisikö ilmoittaa myös että afrikassa kuolee lapsia nälkään satoja päivässä ja että kiinassa tapetaan tyttölapsia ku syntyivät tytöksi joka päivä!!!! turha saatana täällä jeesustella tapahtunut mikä tapahtunut ei muuta mitään kuulevat sitte aikanaan ...

    Äänestä

Olet ihan oikeassa!! jos tarkoitit,mitä luulen...muutama kirjoitusvirhe sun tekstissä, mutta ei se maata kaada. Ihan oikeassa olet, talossa ihmiset vaan bilettää ja elää, mutta silti ei tiedä miten moni itkee vielä pitkään. Kaiken pahinta on kun lapsi tappaa lapsia tai tässä tapauksessa lapsia. Asia on todella raskas myös ampujan vanhemmille ja muulle perheelle. En tiedä yhtään miltä se voi tuntua.

Äänestä

Ja miksi ihmeessä kuuluu tietää. Aikanaan sitten.

Äänestä

tähänhän maailma menee, toiset suree toiset juhlii.
Elämä jatkuu.

Äänestä
  • elämä jatkuu joo'o niin pitääki. Mutta aika raakaa kieltää mahollisuus suruun, kyse oli nyt kuitenki lapsista hyvänen aika. Lasten joukkomurhasta jonka teki lapsi. Mikä tässä maailmassa on niin pahasti vikana kun mahollisuutta suruunki pidetään vääränä. Ja elämä jatkuu, mutta liian monille se ajatus on liian kaukana

    Äänestä

  • ovat taas elementissään keräämässä pisteitä itselleen ei voi muuta sanoa.

    Äänestä

  • silmäätekevät kirjoitti:

    ovat taas elementissään keräämässä pisteitä itselleen ei voi muuta sanoa.

    mutta turhaan siellä nyt olisitte noille sitä kertomassa.Ne on ilman uutisia olleet jo kauan ja mitä ne voisi asialle tehdä.Vielä ehtivät kuulla tapahtuneesta kas kun eivät pääsisi ulos kuitenkaan mitään tekemää.Joskus voisi ajatella järjelläkin eikä turhia hössöttää.

    Äänestä

  • siksi!!!! kirjoitti:

    elämä jatkuu joo'o niin pitääki. Mutta aika raakaa kieltää mahollisuus suruun, kyse oli nyt kuitenki lapsista hyvänen aika. Lasten joukkomurhasta jonka teki lapsi. Mikä tässä maailmassa on niin pahasti vikana kun mahollisuutta suruunki pidetään vääränä. Ja elämä jatkuu, mutta liian monille se ajatus on liian kaukana

    Kukaan ei kiellä asukkailta surua. He surevat asiaa sitten kun tulevat ulos. Onko suru myöhässä? Onko surulla aikataulu? Kuka sanoo, että on väärä hetki surra talosta ulos tullessaan? Ei EPA:kaan kysynyt suomen kansalta haluatteko surra alkuviikosta vai loppuviikosta. BB.läisten surun ja järkytyksen aika on kun talosta tullaan ulos. Näin on sovittu jo sisään mentäessä.

    Äänestä

Ei pidä kertoa. Kertominen loisi ahdistusta, jos vaikka jollakin asukeista on tuttuja Jokelassa. Muutenkin talossa tunnelma on ankea, kertominen loisi lisää ankeutta ja sitten pitäis antaa lisää tietoa.

Äänestä
  • Tuo on vakava asia ja siksi se pitää kertoa.
    Vaikutat kylmätunteiselta.

    Äänestä

....mutta tuskin kukaan osasi tuota sopimusta tehdestä mitä on tapahtunut. ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Äänestä

Ei pidä mennä kertomaan. Se luhistaisi heidät. Koska eivät muutenkaan tietoisia ulkomaailmasta. On jo heile tarpeeksi outoa tulla sieltä muutenkin ulos! Jo on hyeenat kimpussa!!

Ennustaa ei voi elämän kuvioita. Missä kohtaa mitäkin tulee!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


**huolestunut kirjoitti:

Eikö asukkaiden tulisi tietää mitä on tapahtunut tuusulassa, myös pieni hiljainen hetki heiltä ei olisi liikaa. Tiedetään että ulkomaailman elämästä ei mitään, mutta tuskin kukaan osasi tuota sopimusta tehdestä mitä on tapahtunut. Koko suomea kohtasi suuri suru ja myös heillä tulisi olla mahdollisuus olla siinä mukana. Jos BB tuotanto ryhmä aijo kertoa on se minusta julmaa ja ajattelematonta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu