mä oon nyt vetäny putkeen kännit. Tänään oon juonu jo laatikon kaljaa... Koulussakin oli mukavaa olla sekasin ku ryyppäsin kaverin kaa vessoissa... Mitkä on teiän pisimmät juomaputket ja mitä mieltä ootte niistä?
Juomaputket?
15 päivää
2921
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
2 vuotta. Hyvää juhannusta!
Kun koulussa vielä olin niin lomilla tuli aina vedettyä kunnon putket. Kun tein aina jotain osa-aikaduunia koulun ohella niin rahaa oli aina riittävästi.
Mutta jos sanoisin, että lähemmäs 3 viikkoa saattaisi olla pisin putki, minkä oon kokenut. Sekin oli pari vuotta sitten kesälomalla kun muu perhe oli matkailemassa euroopassa ja itse jäin kotia. Tuli putken jälkeen koettua lähemmäs puolen viikon krapula...aivan helvetistä...koitahan vaan pitää juomiset siellä perjantai/lauantai linjalla.