Samuihin julistettu hätätila

abcde-

1

1499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cocobanana-food-samui

      samuilla kaikki jees.muutaman paivan sateet ja tulvat tukkivat tiet,monet paikat kiinni koska henkilokunta ei paassyt toihin.lento kentta suljettiin turvallisuus syista mika on ok muistaen phuketin taannisen turman.

      eilen perjantaina ei sadetta,ja tanaan lauantaina 10.11 auringonpaistetta chawengilla.tiet jotka olivat veden alla kuivuneet hyvin,joissakin kohdin viela noin 20 cm vetta.tamankertaiset sateet olivat rajummat kuin viimevuotiset,mutta ei laheskan nin pahat kuin marras-joulukuussa 2005.

      sadekausi ei tosin viela loppu mutta kirkkaalta nayttaa.saaren saatietoja vaikea ennustaa ja monta kertaa aurinkoo paistaa chawengilla kun taas esim lamailla,tai bo phutissa sataa tai painvastoin.toivotaan kuivempia ja aurinkoisempia keleja,keskiviikon klo 12 ja torstain valilla tuli 294 mm vetta,kuuluu toki sadekauteen mutta ehka nyt loppu.

      terveisin yki virkki

      suomalaista kotiruokaa samuilla,chaweng beach
      cocobanana food

      www.cocobananafood.freerum.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      219
      5016
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      191
      2705
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1582
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1480
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1292
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      99
      1268
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      132
      1247
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      155
      1185
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1184
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      82
      1163
    Aihe