Mistä ajurit NVidia Corporation MCP51 USB Controller, HD Audio ja Network Bus Enumeratoriin?
Auttakaa pliis, kiitos.
Auttakaa pliis, kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Emolevyn sekä valmiin konepaketin mukana tulee CD, jossa ajurit ovat mutta yleensä ne ovat jo aika vanhoja siinä vaiheessa kun niitä pitäisi asentaa.
Uusimmat ajurit, biosit yms. löytyvät emolevyn valmistajan kotisivulta.
Jos kysymyksessä on ns. valmis pakettikone, ajurit yms. löytyvät koneen valmistajan kotisivulta.
Lähde:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000030436417
Kun ei oo mitään CD:eitä, on vaan täysin tyhjä kone missä on noi hardwaret sisällä ja niihin täytyis saada ajurit...
Jos suvusta ei löydy yhtään viisasta miestä, niin silloin sinun täytyy turvautua ammattilaisen maksulliseen apuun > vie kone huoltoon asennettavaksi.
Tämä xyz on niin pätevä neuvoja, että ainoa neuvo joka asiaan on koneen liikkeeseen vienti.
Tyhjästä on paha nyhjästä. Kai siinä käyttis on? Jos ei, niin hanki ja asenna sellainen ensin. Hanki sitten nettiyhteys. Sieltä irtoaa loput ajurit.
Helpoimmalla pääset, kun otat käyttikseksi ilmaisen Ubuntun, joka hakee laiteajurit automaattisesti netistä.
>Uusimmat ajurit, biosit yms. löytyvät emolevyn valmistajan kotisivulta.
Jos kysymyksessä on ns. valmis pakettikone, ajurit yms. löytyvät koneen valmistajan kotisivulta.<
Eikö nuo ohjeet muka auta?
Ei auta. Kone ei oo valmis paketti, vaan tyhjä HP Pavilion johon on asennettu Windows XP josta ei löydy noin uusia ajureita. Ja kyllä olen netistä ettinyt ihan sikana mutta ei löydy, paitsi toi verkkokortin ajuri sentään, onneks... Mutta loppuja uupuu että apua kaivataan edelleen.