Lötyykö Americaksesta tai Inglesistä esim. Mangoa ja Zaraa?
Mango/Zara ja muut shoppailut
Silmälasikäärme
5817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos kunnon ostoksia haluat tehdä, mene Teneriffalla Santa Cruziin, siis pääkaupunkiin ja Gran Canarialla Las Palmasiin. Turistikohteissa on turistikamaa, eikä juurikaan muuta. Molemmat mainitsemistasi liikkeistä löytyvät ainakin Las Palmasista, näiden lisäksi mm. Etam. Merkkikamaa voi ostaa esim. El Corte Inglesistä. Vastaava tavaratalo löytyy myös Tenskun Santa Cruzista.
Mango ja Zara löytyvät myös Teneriffan Santa Cruzista. Vähän samantyylinen on myös kaupungista löytyvä Promod.
Tilanne kahden vuoden takaa.
Kyllä Americaksesta löytyi mangon liike ja lisäksi myös mangon outlett.
Outlett sijaitsi San Eugenion ostoskeskuksessa. Zaraa en nähnyt.
Mutta kivoja ja hienoja vaatteita löytyy myös liikkeistä, encuentro ja stradivarius. Mukavia shoppailu hetkiä. Rantakadulla oli ennen myös benetonin outlett.
Americasiin. Lähelle Vistas-hotellia. Olin siellä juuri joulukuun alussa, kun siellä oli joku alenusmyynti. Toivottavasti ei ollut loppuunmyynti. Los Christianosissa on sillä yläkadulla hyviä vaateliikkeitä ym.
Inglesistä ei, mutta otappa suunta Vecindarioon tai Las Palmasiin. Löytyy Mango, Zara, Berscka, Pimkie, Kenia, Charol, Stradivarius ja monta muuta mukavaa shoppailumestaa