On varattu matka ko. hotelliin ja tuli Finnmatkoilta varoitus ja vaihtomahdollisuus, koska lähelle rakennetaan uutta hotellia 100m päähän.
Onko joku käynyt lähiaikoina paikanpäällä. Tietoja kaivataan
Onko joku käynyt lähiaikoina paikanpäällä. Tietoja kaivataan
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä mitä, me ollaan lähdös ihan kohta tjäreborgin matkalla kyseiseen hotelliin ja tjäreborg ei oo ainakaan mitään tuollaista ilmoittanut. JOten kerrotko lisää mitä finnmatkat ilmoitti? Kiitos :)
Saamamme tiedon mukaan uuden hotellin rakennustyö on käynnissä 100 metrin päässä
hotellista josta saattaa aiheutua häiriötä 8-18 välisenä aikana. Noin kirjoitti fm.
Moi,
Kävimme tämän vuoden helmikuussa ko. hotellissa ja silloin varoitettiin samasta asiasta. Meitä ei kyseinen rakentamisprojekti haitannut yhtään, en tietenkään osaa sanoa miltäs se tänä päivänä näyttää.
Eipä haittaa yhtään... paikallinen työtahti on sitä että kahdeksan aikaan tulee rekkalastillinen työmiehiä, tupakat sytytetään ja nojaillaan siihen samaan palkkiin mikä siinä oli ollut kaksi viikkoa pystyssä. Hotskun aamiaisterassilta voi touhua seurata.