Miten voin poistaa pikakuvakkeen

työpöydältä?

Eli, mulla on ladatun tavaran pikakuvake työpöydällä (laitoin sen vahingossa) ja nyt haluisin poistaa sen. Klikkasin sitä hiiren OIKEALLA painikkeella, mutta mitään ei tapahdu. :o Tietääkö kukaan miten sen voi poistaa? Kiitos jos autatte!

Ja vielä: Poistin mun kaikki Sims pelit (Sims 2peruspelin lisärit) ja silti jotkut niitten lisärien kuvakkeet jäi työpöydälle. Miksi?


Kiitos jos vastaatte näihin kysymyksiin. :)

2

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos mä nyt oikeen käsitin niin kuvakkeet saat poistamalla siten että klikkaat pikakuvaketta kerran ja sitten paina delete.

    • vezzeli

      Pikakuvaketta kun napsauttaa hiiren oikealla namiskalla, tulee esiin valikko jossa on myös vaihtoehto poista.

      Miten poistit nuo pelit? Sillä jos menee Käynnistä>kaikki ohjelmat>EA Games>Sims(lisäosa)>poista asennus, niin silloin ei pitäisi jäädä työpöydälle mitään. Mutta jos menet vain ja poistat suoraan ne kansiot, niin silloinhan näin ei käy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2073
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1896
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1669
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      64
      1544
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1202
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      84
      1183
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1142
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe