Saksan läpi Sveitsiin - kumpi reitti?

Onko kellään tietoa Saksan moottoriteiden remonteista? Tarkoitus ajaa Rostockista Baseliin ja mietimme, kumpaa reittiä kannattaa ajaa; Rostock-Lyypekki-Frankfurt jne. vaiko Rostock-Berliini-Jena-Stuttgart etc.
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rostock - Lübeck on tosi hidas pätkä.

A9 Nurnbergiin ja siitä A6 Mannheimin alapuolelle ja A5 Baseliin lienee nopein.

Äänestä

No itareitilla on kylla rakennustoita aikas paljon. Tsekkaa reittisi www.web.de/Auto/Verkehrsinfos/ siella pitaisi olla aktuelli tieto. Rakennustoiden PITAISi olla valmiina kun lomakausi alkaa mutta idassa ei ole ainakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emel kirjoitti:

Onko kellään tietoa Saksan moottoriteiden remonteista? Tarkoitus ajaa Rostockista Baseliin ja mietimme, kumpaa reittiä kannattaa ajaa; Rostock-Lyypekki-Frankfurt jne. vaiko Rostock-Berliini-Jena-Stuttgart etc.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu