Karvisen Jokke on hyvä jätkä. Kannattamattomat tehtaat kannattaa panna kiinni. Liian monta vuosikymmentä on pidetty suojatyöpajoja pystyssä, mihin kaikenmaailman idiootit on päässy töihin. Alkaa varmaan kylmä tuuli tuivertaa monen tiilitalon nurkissa, kun velkakierre ahistaa. Eikä paperireiska muualle töihn kelpaiskaan kun ainut ammattitaito on kahvinkeitto ja paskan jauhaminen.
Stoura-Ensio
Klunssi.
61240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kateellisen panettelua.... Voi pojat....auttakaa lasta....
tämä suunnaton kateus kumpuaa????
Jos ko. henkilön veisi lääkäriin, löytyisikö vika.
Onkos tuollainen käytös normaalia myös kävelykadulla? Kuinka esittelet itsesi kun tavataan?
...maksaa veronmaksaja. Kun joskus pääset peruskoulusta pois ja menet amikseen, niin valitse ihmeessä joku helppo linja, jolla ei tarvitse mitään tehdä.
kyllä se on mukavaa semmosella palkalla kahvia vaan keittää ja muitten rikkaitten kans paskaa jauhaa!!!! ai että mie sit tykkään tuosta miun työstä...ja ei se mitään jos tehtaat kiinni menee saahahan myö 500 päivää älyttömän isoa liiton ansio sidonnaista....eikä tarvitse aamulla edes herätä.....tai voi olla ettei tarvitse edes liiton päiville jäädä,kun storallahan on tapan sijoittaa työntekijät. ni mennään sitte vaikka jollekin toiselle paikkakunnalle tehtaaseen jauhamaan taas paskaa ja viemään sieltä paikkakunnalta kaikki naiset yeah!!!! kyllä on ihanaa..ei muuta kun kiveksille!!!!!
kirjoittamaan.
En ole oppinut kirjoittamaan, koska jo koulussa ajattelin vain alapäällä ja sitähän se elämä on ollut jatkossakin. Järki ja alapää seisoo samaan aikaan ja aina pitää pohtia siihen ongelmaan ratkaisijaa eli naista ja siten niitä naisia pitää olla oman vakituisen panopuun lisäksi ympäri kaupunkia työpikan naisten ja sen vakipanon lisäksi. Opi sitten vielä kirjoittamaan, jo on liikaa vaadittu paperimieheltä!!!!!!!