BMW F800 ST

estee

Kokemuksia korkeasta/matalasta tuulilasista? Mielestäni korkea ravistaa kypärää. Auttaako vaihto matalaan?

3

2337

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas mp.

      Ei omakohtaista kokemusta vielä, kun olen vasta hankkimassa 800S:ä keväällä.Käy moottoripyörä.org sivuilla lukemassa aiheesta lisää. Ainakin pari ST:n käyttäjää on vaihtanut matalan pleksin, ja ovat siihen tyytyväisiä.

    • ikibemaristi

      On herännyt sama kysymys, vaikka oma f 800 st:ni on varustettu sillä korkeammalla tuulilasilla, pää melkein repeytyy irti suuremmissa nopeuksissa. Ja kun bemarin oma tankkilaukku on mukana niin tuulilasin ja laukun etureunan välissä on kapea rakonen josta voi varovasti tirkistellä mittareita ja tuuli kiusaa vielä pahemmin. Odotan jännityksellä milloin toimivampi tarvikkeena myytävä tuulilasi on saatavissa.

    • estee

      Onko kokemusta jollakin ztechkin tuulisuojasta? www.ztechnik.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      306
      2386
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      24
      1448
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1418
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      144
      897
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      866
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      252
      798
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      739
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      580
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      488
    Aihe