Poliisilla ei

Kummasti heillä kuitenkin tuntuu olevan aikaa syyttömien jahtaamiseen. Esim. NG ja AR kyllä heillä oli aikaa tutkia nettiä kun selvittivät kuka on loukannut Susan mikälie Kurosen kunniaa.
4333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sen huomasi jokin aika sitten tuusulassa, yksi koulupoika hermostui, tarvittiin sata poliisia rauhoittelemaan, yksi partio olisi riittänyt.

Ainahan poliisit syyttömiä jahtaa, rikolliset ovat vaikeampia vastustajia.

Äänestä
  • JOten hyvää yötä teille!

    Äänestä

Ja todeta sen lopulta olevan pieni kivenisku!


Että sillälailla!

Äänestä

Niin olet siis sitä mieltä, että murhien tutkiminen on poliisilta turhaa voimavarojen käyttöä??!!! Vielä jos tuosta menet tyhmemmäksi, niin kokeiles Guinnessin ennätysten kirjaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voimavaroja??? kirjoitti:

Kummasti heillä kuitenkin tuntuu olevan aikaa syyttömien jahtaamiseen. Esim. NG ja AR kyllä heillä oli aikaa tutkia nettiä kun selvittivät kuka on loukannut Susan mikälie Kurosen kunniaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu