Viikon 47 jännääjät!!!

Onko muita ensi viikon (vko 47) jännääjiä...
Kuukautisten pitäisi alkaa silloin...huh huh kun jännittää = )
8508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Täällä jännitellään kanssa tällä viikolla...
Menkat pitäis alkaa torstaina... Kumpa ei alkais, viime kierrolla alko jo kp 26 ilman minkäänlaisia menkkaoireita. Nyt on nipistellyt viikon verran mahassa ja rinnat kipeyty eilen... Lämmöt on vielä koholla ja olen toiveikas ;)

Äänestä
  • Myös täällä jännätään. Menkkojen pitäisi kyllä alkaa vasta ensi viikon lopulla.
    Niin toivekkaana odottelen että ne ei alkaisi!

    Äänestä

  • Mari$ kirjoitti:

    Myös täällä jännätään. Menkkojen pitäisi kyllä alkaa vasta ensi viikon lopulla.
    Niin toivekkaana odottelen että ne ei alkaisi!

    Täällä olisi kanssa oikein piinaviikko edessä..Ensi perjantaina pitäisi mensekset alkaa. Varmaanhan ne alkaa kun ei mitään oireita ole. Toista lasta haaveilen.
    Mites muut monesko lapsi haaveissa? Ootteko ajatellut milloin testata?ja millä testeillä?Itselläni on nuita one step testejä, mutta en ole niin varma niitten luotettavuudesta, koska monet on niitä "haukkunu"..

    Äänestä

ens viikon torstaina. YK 5 on menossa, ja ennestään on enkelivauva...

Testaan sitten jos menkat on päivän myöhässä.

Äänestä
  • Meillä olisi ensimmäinen vauva haaveissa...Meinaan testailla myös silloin vasta kun menkat yhden päivän myöhässä tai sitten silloin kun menkkojen pitäisi alkaa. Mulla on kaapissa noita clearbluen testejä..

    Äänestä

Mulla pitäisi alkaa menkat vasta viikon päästä...Mutta eilen sain "roskishaamun"..
Täytyy odottaa viikko vielä että voin varmistaa tuloksen. Olisi vain niin kiva tietää että voiko merkkejä raskaudesta tulla jo..

Äänestä

On se vaan todettava, että pieni mahdollisuus raskauteen olisi. Pieni vain siksi, että uskoa ei ole kauheasti. Se on jännä, miten usko hiipuu vähitellen ja sitten kun joskus tärppää, ei varmasti meinaa ottaa sitä heti edes todesta! Mulla ei ole mitään oireita, mutta kuten tiedämme, monilla naisillahan ei ole oireita ennen plussausta. Toisaalta tuntuu, että voiko sitten mitään olla tapahtunutkaan... mulla ko 31/28-38 ei raaskis millään odottaa 38:n asti!

Äänestä

Täällä odotellaan menkkoja alkavaksi perjantaina...mites muilla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirsikka80 kirjoitti:

Onko muita ensi viikon (vko 47) jännääjiä...
Kuukautisten pitäisi alkaa silloin...huh huh kun jännittää = )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu