transpoint

Transu hakee näköjään yrittäjiä koulutettavaksi. Osin varmaan siksikin, että ovat irtisanoneet kuskit ja ulkoistavat hommat.

Mitään tietoa taksoista, ja onko mitään järkeä mennä niiden ajoihin? Kokemuksia kaipailisin sellasilta jotka jotain myös tietää.

Ja voisko edes yhden ketjun saada asialliseks?
113205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Takasat täytyy kysyä transpointilta ja sitten laskemaan. Taksathan neuvotellaan tapauskohtaisesti.

Äänestä
  • Kokemukset on syytä kysyä jostain muualta kuin Transpointilta. Transpoint haluaa kumppaneita, mutta joku sinne ajanut yrittäjä tietää miten homma on toiminut.

    Äänestä

  • tniopsnart kirjoitti:

    Kokemukset on syytä kysyä jostain muualta kuin Transpointilta. Transpoint haluaa kumppaneita, mutta joku sinne ajanut yrittäjä tietää miten homma on toiminut.

    Ja joku yrittäjä varmaan kirjoittelee suomi24-palstalla. Älä unta näe.

    Äänestä

Hyvin pyyhki. Kahdeksassa vuodessa tienasin talon, auton ja muuta näppärää. Nykyään asun talvet espanjassa ja rengit ajelee Suomessa.

Äänestä
  • Nuo kaikki minä tein ennen kuin ryhdyin autohommiin. Sitten en enää pystynyt.

    Siinä se meni tämäkin ketju.

    Äänestä

  • herätyskello ja akka sanoi alahan nousta ylös

    Äänestä

Transpointin työt on suhteellisen helppoja, niinkuin kaikki kappaletavaran jako... Riippuu ilmeisesti paljon alueesta mihin ajat ja juitsareista, mihin hintaan pääset. Mutta jos yritys hakee torppareita noinkin kovalla ohjelmalla, kannata varmaan miettiä onko jossain jotain vikaa... Ja kaikkia mitä luvataan ei kannata välttömättä uskoa!!!

Äänestä
  • Juuri sen takia kyselen, kun aina ei ole syytä kaikkia lupailuja uskoa. Parempi joskus kuulla sivullisilta, kuin kysyä mahdolliselta kauppakumppanilta(joka ei siis ole asiassa mun puolella).

    Jako ei sinällään kiinnosta, eli osa- tai kokokuormat lähinnä tulis kyseeseen raskaalla autolla. Olen saanut lemppaamisesta tarpeekseni.

    Äänestä

Unohda taksat ja osta V8 Scania. Siinä voima jyllää ja melodiakorva lepää. Scania is King.

Äänestä

Mä ajoin vaihtoja kilometritaksan ollessa 2 euroo. Pyysin sitten kolme.

Äänestä
  • kysympähän vaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tniopsnart kirjoitti:

Transu hakee näköjään yrittäjiä koulutettavaksi. Osin varmaan siksikin, että ovat irtisanoneet kuskit ja ulkoistavat hommat.

Mitään tietoa taksoista, ja onko mitään järkeä mennä niiden ajoihin? Kokemuksia kaipailisin sellasilta jotka jotain myös tietää.

Ja voisko edes yhden ketjun saada asialliseks?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu