Jokelalaiset

Jokelassa on kirjoitettu - osin nuorten aloitteesta - adressi tiedotusvälineiden, lähinnä lehdistön, törkeän käytöksen takia. Adressi olisi pitänyt kirjoittaa jo monta vuotta sitten! Esim. iltapäivälehtien toiminta menee aina vaan hullummaksi, nettilehdissäkin on nykyään kehotuksia tyyliin "olitko paikalla? Lähetä kuva/video". Ihmisten yksityisyyttä ja surua ei kunnioiteta yhtään.
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..jokelalaisia lehtiä mahtaa olla.

Äänestä
  • Tarkoitin tietenkin, että jokelalaiset ovat laatineet adressin, ja senhän sinäkin fiksuna ja terävänä ihmisenä huomasit.

    Äänestä

Oon ihan samaa mieltä. Liian pitkälle menty kun ei enää oo mitn yksityisyyttä. Kaikillahan nyt kamera löytyy luurista ja aina niitä ihmisiä jotka ALENTUU moiseen typeryyteen... Todella törkeetä tää nykyinen rahastetaan toisen kustannuksella-aate. Ja se et lehdet rietastelee ihmisten surulla ja kirjottavat ja repivät rahaa niin kauan kun aiheesta suinkin vaan pystyy kirjottaan...ja kuten kaikki tietää, aina löytyy joku kuspäinen naapuri,tutun-tutun-tutun-tuttu joka ilomielin kertoo "faktoja" rahankiilto silmissään tai muuta älytöntä. Ite en kykenis alentuun. Toivottavasti adressi poikis keskustelua aiheesta sen verran et kiellettäis vallan toisen kuvaileminen/kuvien julkasu yms....tai mikä jottei samantien kaikki moska-lehdetkin mut siihen ei taida pystyä kun massa kumminki niitä kieli pitkällä lukee :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lehdet boikottiin kirjoitti:

Jokelassa on kirjoitettu - osin nuorten aloitteesta - adressi tiedotusvälineiden, lähinnä lehdistön, törkeän käytöksen takia. Adressi olisi pitänyt kirjoittaa jo monta vuotta sitten! Esim. iltapäivälehtien toiminta menee aina vaan hullummaksi, nettilehdissäkin on nykyään kehotuksia tyyliin "olitko paikalla? Lähetä kuva/video". Ihmisten yksityisyyttä ja surua ei kunnioiteta yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu