alennus suorasta ostosta?

Liikkeessä on myötäväna 1,8 avensis vm 2001 ja olisin ostamassa sitä suoralla kaupalla ja valmiilla rahalla, paljonko on vara tinkiä alennusta ? Mikä on yleensä käytäntö alennuksissa?
2618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

500€ tuntuu sopivalta tinkimisvaralta.kokeile myös muualta.

Äänestä

5% - 6% putoaa kyllä melkovarmasti kun tinkaa tarpeeksi eikä enempää mee lupaamaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timppa kirjoitti:

Liikkeessä on myötäväna 1,8 avensis vm 2001 ja olisin ostamassa sitä suoralla kaupalla ja valmiilla rahalla, paljonko on vara tinkiä alennusta ? Mikä on yleensä käytäntö alennuksissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu