pissanäyte

kysymys kuuluu miten onnistun saamaan kissalta pissaa purkkiin?
2290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

apuväline.

Kun kissa käy pissalle, odota että se on aloittanut tarpeen teon ja ujuta sitten näytteenotto-väline pepun alle. Kissa ei jätä pissaa kesken.

Huolehdi, että kaikki välineet on puhtaat(esim. kiehuvassa vedessä uitetut välineet)

Kertakäyttäruiskuun on helppo imeä kauhasta pissa, missä se pysyy puhtaana.

Toimita näyte parin tunnin sisään tutkittavaksi.

Äänestä
  • kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohtija.... kirjoitti:

kysymys kuuluu miten onnistun saamaan kissalta pissaa purkkiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu