Hesperia Isla margarita

sinne talvella

Hei!
Voisiko joku joka on käynyt kyseisessä hotellissa keroa siitä hiukan.Millaista ruokaa on tarjolla All inclusivissa, entäs juomat? Saako juomaa hotellihuoneessa? Millaiset altaat hotellissa on? Onko ranta kiva ja voiko siinä uida vai onko liian kovat merivirrat? Onko rannalla hotellin aurinko tuolit ja onko ranta yksityinen vai yleinen kaikille? Entäs mitä maksaa taksi ihmisten ilmoille hotellilta? kuten ostoksille ja muihin illanviettopaikkoihin? Onko hotelli siisti ja viihtyykö siellä 2 viikkoa?
Löytyykö hotellista kauppaa josta ostaa adapteri?
Kiitos vastauksista kaikille! En ole koskaa ollut Venetzuelassa joten kaikki vinkit otetaan avosydämin vastaan!!

2

991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cittarista

      Osta adapteri anttilasta tai citymarketista.

    • vasta ollut

      Aivan siisti hotellialue ja pirun suuri. Uima-altaitakin useampia ympäri aidattua hotellialuetta ja uusia rakennetaan koko ajan. Normaali hotellin kokoisia rakennuksia varmaan n. 10 samalla aidatulla alueella ja lisää rakenteilla.

      Ruoka aivan kohtuullisen hyvää ja sitä saa varmaan riittävästi, mahtoi olla 6 ruokailumahdollisuutta eri aikaan vuiorokaudesta. Juomat kuului Ai:ssa myös. Rannalla hotella oma pätkä, jossa omat tuolit ja rantabaari, josta juomia samaan AI pakettiin. Koko ranta mielestäni aika paskainen, kovat tuulet ja senmyötä myös aallot.

      Taksilla ajelu lähes ilmaista meillä n. 25.000 rähmää = n. 5 USD/tunti. Dollari ehdottomasti parempi matkavaluutta kuin euro sai suhteessa paljon paremman kurssin. Parhaillaan sain 1 USD = 5.200 (virallinen n. 3.100) paikallista rantakadun vaihtajilta.

      Eipä Aqualla illanviettomahdollisuuksia juurikaan ollut. Vähänkään tasokkaampaa iltaviidettä pitää lähteä Porlamariin etsimään, sillähän ei ole juurikaan väliä, koska taksilla ajelu on halpaa.

      Osta lentoasemalta universaali adapteri. Olin exclusive huoneessa, jossa eurooppalainen pistoke kävi suoraan, en tiedä käykö kaikissa huoneissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe