Kerroin tässä

että ostin 1.11.07. pilaantuneen kinkun.
Nyt asia meni siihen , että POUTTU korvasi sen ja maksoikin enemmän mitä itse kinkusta maksoin silloin.
En isommasti tapauksesta meteliä kaupassa kuin POUTULLEKKAAN pitänyt, he olivat pahoillaan kun näin oli käynyt ja tosiaankin korvasivat.
Että loppu hyvin ,kaikki hyvin.
4304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

että ei kysyvä tieltä eksy. Aina kannattaa kysyä ja kauppiaan menestyksen takana on tyytyväinen asiakaskunta. Sieltä kaupasta kannattaa ostokset tehdä, eikö vain.Mukavaa kun sait iloisia uutisia

Äänestä
  • kun tuottajalta kuluttajan ruokapöytään tie on monivaiheinen ja pitkä niin eihän se ihme ole jos jossaivaiheessa jokin virhe saattaa tulla, mehän olemme vain ihmisiä.
    Aloittaja.

    Äänestä

olla keskipohjalaisten ja Kokkolalaisten yksityispalsta

Äänestä
  • toivotaan muitakin mukaan, aina Utsjoelta Hankoon kaikki siltä väliltä, olisi oikein kiva kun kaikki osallistuisivat ja vieläpä omalla murteella niin aina parempi.
    Minä ainakin tykkäisin kaikista,ei muuta kuin tervetuloa keskustelemaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


taannoin.. kirjoitti:

että ostin 1.11.07. pilaantuneen kinkun.
Nyt asia meni siihen , että POUTTU korvasi sen ja maksoikin enemmän mitä itse kinkusta maksoin silloin.
En isommasti tapauksesta meteliä kaupassa kuin POUTULLEKKAAN pitänyt, he olivat pahoillaan kun näin oli käynyt ja tosiaankin korvasivat.
Että loppu hyvin ,kaikki hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu