Onko kaverini rakastunut minuun?

Tyttöpuolinen kaverini oli luonani ja katsottiin animea. Minulla oli kuumetta ja väsytti hirveästi, joten menin sohvalle nukkumaan silläaikaa, kun hän pelasi koneellani. Havahduin kuitenkin siihen, että hän oli vieressäni, lattialla polvillaan ja nojasi päällään minuun/sohvaan. Kun liikahdin, hän poistui nopeasti.
91175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ihastunut ehkä mutta eipä kyllä rakastunut ainakaan vielä :)

Äänestä
  • Mitä tekisin asialle? Ensin ajattelin, etten ainakaan itse ole häneen ihastunut. Testasin varmuuden vuoksi kuvittelemalla hänet jonkun toisen tyttöystäväksi ja se oli jotenkin ärsyttävää. Luulen, että pidän hänestä. Siis sillä tavalla. Mutta en kyllä mene sitä hänelle sanomaan, varsinkaan kun en ole täysin varma, tunteeko hän minua kohtaan jotain sellaista. Miten saisin hänet tunnustamaan?e

    Äänestä

  • Poika92. kirjoitti:

    Mitä tekisin asialle? Ensin ajattelin, etten ainakaan itse ole häneen ihastunut. Testasin varmuuden vuoksi kuvittelemalla hänet jonkun toisen tyttöystäväksi ja se oli jotenkin ärsyttävää. Luulen, että pidän hänestä. Siis sillä tavalla. Mutta en kyllä mene sitä hänelle sanomaan, varsinkaan kun en ole täysin varma, tunteeko hän minua kohtaan jotain sellaista. Miten saisin hänet tunnustamaan?e

    Jos kaverisi on kerta noin herttainen ja ei halua näyttää sitä sinulle, ensi kerralla sano vain rohkeasti:"Muna suuuhun!" jos ei ota ainakin tiedät että ei pidä sinusta.

    Äänestä

  • Jauskis kirjoitti:

    Jos kaverisi on kerta noin herttainen ja ei halua näyttää sitä sinulle, ensi kerralla sano vain rohkeasti:"Muna suuuhun!" jos ei ota ainakin tiedät että ei pidä sinusta.

    Mua rupes naurattaan toi kommentti, mutta ehkä sun pitäisi harkita jotain toista keinoa

    Äänestä

...että se olis halunnu ottaa sulta suihin. Olisitko antanut? Onko kokemuksia suihinotosta?

Äänestä
  • Siis hänen päänsä oli vatsani päällä.

    Äänestä

  • Poika92.. kirjoitti:

    Siis hänen päänsä oli vatsani päällä.

    ...olis ollu sun sepaluksen päällä. Olisko tullut pupu pöksyyn? Muijat on yleensä kypsempiä lun kundit.

    Äänestä

kai toi tyttö susta voi tykätä ihan vaan kaverinakin ;-) mikäs siinä, kivahan se kaveripojan viekkuun on nukahtaa.. :-) ei siinä kummempia.

Äänestä
  • voihan siinä pientä ihastusta olla ;-) Tsemppiä sulle! Jos sä pyytäisit hänet uudestaan sun luo tai toisinpäin, ja kyselisit että mitä mieltä se oikeesti susta on ;-) kyllä sä uskallat!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poika92. kirjoitti:

Tyttöpuolinen kaverini oli luonani ja katsottiin animea. Minulla oli kuumetta ja väsytti hirveästi, joten menin sohvalle nukkumaan silläaikaa, kun hän pelasi koneellani. Havahduin kuitenkin siihen, että hän oli vieressäni, lattialla polvillaan ja nojasi päällään minuun/sohvaan. Kun liikahdin, hän poistui nopeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu