TRAVIAN

dexterfani

mitä mieltä ootte travianista. onks teil tyyppei siel???

29

3459

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Coolboy1555

      On, Coolboy1555 1Kylä 47 asukasta ja 3 legioonalaista. Alotin 2 päivää sitten

    • evek1

      On mul misssä servussa olet mä 4

    • puntti97

      onko travian ilmainen???

      • ^^travi

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}


      • Travisti
        ^^travi kirjoitti:

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}

        Tuolla voi reskisteröitiä. ps hyödyn siitä

        http://www.travian.fi/?uc=fi1_33510


      • koo-okoo
        Travisti kirjoitti:

        Tuolla voi reskisteröitiä. ps hyödyn siitä

        http://www.travian.fi/?uc=fi1_33510

        Tästä mukaan, niin lupaan 1000 jokaista resurssia kun 75 asukasta normaaliserverillä tai 250 speedillä http://www.travian.fi/?uc=fi6_37544


      • tsäääss

      • joku vaan täällä
        ^^travi kirjoitti:

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}

        Noi tollaset on viestit on iha turhaa paskaa ei tollasii viestei tartteis ees laittaa


      • Kysyn vaa

        Tarviiko travian ladata? Tarviiko javaa tai muuta semmosta?


    • hakku123

      NO TIETYSTI!!!!!!!

    • T R A V I A N
      • jookuu77

      • erkkimerkki3212

    • Musta Mies

      mene katsomaan Travian peliä osoitteessa: http://www.travian.fi/?uc=fi3_2589

      • Anoniimi

        Kokeilkaapa tätä: www.kuningaskunnat.com. Paljon rauhallisempi peli, mukava peliyhteisö!


    • jaakobiisakinpoika

      http://www.travian.fi/?uc=fi4_11763

      Rekisteröitykää tästä niin pääsette hyvään alkuun, vinkkiä voi kysyä. Kannattaa valita gallialaiset jos ei ole hirveästi aikaa pelata ja panostaa kätköihin. Jos taas on, ota teutonit ja tee paljon nuijamiehiä joilla pääsee heti farmaamisen makuun :D Lisää pelissä!

    • Ilmainen minecraft
    • kultaa
    • hehehhehe

      www.pornhub.com/ siin ois

    • travian/fix-pelaaja

      Travian suomi on ihan **rseestä saisvat ehtiä sinne uudet multi-huntterit eikä pissi-päisiä lapsenmielisiä jotka pienestä asioista sotkevat toisten pelin.

      Ps. Hankkikaa elämä multit.

    • köh
    • FeedaTheTravianNerd

      Jos nyt luet tätä viestiä, ja olet aloittamassa TRAVIANin, niin paina tätä linkkiä, mutta lue viesti loppuun. http://www.travian.fi , paina sivulta 'Rekisteröidy' linkkiä, ja valitse serveri. Ylimmät ovat uusia, joissa on erilaisia uudistuksia, alemmat 'classic' serverit ovat vanhoja. Speed 3x serverillä kaikki on 3x nopeampaa, suosittelen sitä hieman kokeneemmalle pelaajalle. TRAVIANissa on kolme erilaista heimoa:
      Teutonit, agressiivisin heimo, hyvä kokeneelle ja aktiiviselle pelaajalle
      Gallialaiset, rauhaa rakastava heimo, joka on erittäin hyvä puolustamaan. Ei vaadi paljoa aikaa.
      Roomalaiset, Niissä on 50% Teutonia ja 50% Galleja, eli hyvät puolustajat ja hyökkääjät, mutta eivät parempia kuin noissa toisissa. Vaatii Hieman aikaa.

      TRAVIANissa tarkoituksena on kehittää omaa kylää, resurssikenttiä (kyläsi tarvitsee Puuta, Savea, Rautaa ja Viljaa kehittyökseen) ja kylän keskustaa (siellä voit tehdä erilaisia rakennuksia mistä saa erilaisia 'bonuksia'

      Itse pelaan tällä hetkellä Roomalaisilla. Niillä on erittäin hyvä jalkaväki, ja myös ratsuväki. Hyviä puolustajiakin löytyy. Aloittelialle suosittelen Gallialaisia tai Roomalaisia, koska ne eivät vaadi paljoa aikaa ja ovat muutenkin hyvä valinta.

      HUOMIO! Kun rekisteröidyt, sinulla täytyy olla oma sähköposti ja laittaa se sähköposti kohtaan, kun menet rekisteröinnissä eteenpäin, sinulle lähetetään vahvistuslinkki jota painamalla pääset kirjautumaan.

      Nyt kun olen alussa, niin paina 'Pelaa tehtävät' sitten vain teet mitä niissä käsketään tehdä. Se iso hahmo oikeassa (classic versio) tai vasemmassa (uusi) reunassa, on sinun pomosi. Kun painat sitä se joko antaa tehtävän, tai tehtävän suorittamisen jälkeen palkkion. Muilta foorumeilta saat lisää tietoa. Omat accounttini ovat classic 3 serverillä: FeeDa Ja uudella Speed 3x serverillä: demeter2 . Lähettäkää niille accounteille viestejä jos tulee muuta kysyttävää, en viitsi enää laittaa lisää tekstiä. Jos haluat auttaa minua, niin voit rekisteröidä itsesi tästä linkistä: http://www.travian.fi/?uc=fix_19878 uudelle speedille, tai tästä classic 3: http://www.travian.fi/?uc=fi3_1009 . Kiitos! ;)

    • Tuhkimo
    • RaZerGamerman
    • boudal1984

      I used to play travian for many years until i found World War online! much better then travian coz you fight for your country not for a Guild. and Finland is doing quite great even with few players.

      Finland need more travian players.

      http://www.worldwaronline.com/r.php?i=T4rqKi@i-GTBP3s9

      If you need more info add me on Facebook: Willem albert de wit

    • Säännöt uusiksi.

      Jonniin joutava peli joka ei kasva suosiota sen takia, kun "isot pelaajat" hyökkäävät monta kertaa pienempien pelaajien tukikohtiin ja on juuri sen takia mahdoton päästä peliin mukaan jos ei ole aikaa olla koneella 24/7 pelissä. Kerran kokeilin peliä ja samaa olen myös monelta muulta kuullut ja juuri sen takia lopettaneet pelin pelaamisen.

      Sitten nämä "valvojat" on niin pellejä, että vähänkin on kritisoivaa tekstiä niin banaani paukkuu pelistä. Luulevat olevan jotain jumalia ettei heitä saa arvostella tai niiden päätöksiä.

      Ehkä voisin harkita pelaamista kunnes tulee jonkinmoinen suoja, että isommat pelaajat ei voi hyökätä pienempien kimppuun. Painotan EHKÄ.

    • Anonyymi

      Travian on paras peli! Olen pelanut sitä vuodesta 2006 alkaen👍

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      11
      1288
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1190
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      380
      1137
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      96
      818
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      13
      751
    6. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      750
    7. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      34
      692
    8. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      690
    9. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      670
    10. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      222
      661
    Aihe