TRAVIAN

dexterfani

mitä mieltä ootte travianista. onks teil tyyppei siel???

29

3507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Coolboy1555

      On, Coolboy1555 1Kylä 47 asukasta ja 3 legioonalaista. Alotin 2 päivää sitten

    • evek1

      On mul misssä servussa olet mä 4

    • puntti97

      onko travian ilmainen???

      • ^^travi

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}


      • Travisti
        ^^travi kirjoitti:

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}

        Tuolla voi reskisteröitiä. ps hyödyn siitä

        http://www.travian.fi/?uc=fi1_33510


      • koo-okoo

      • tsäääss

      • joku vaan täällä
        ^^travi kirjoitti:

        {{vilkkuu|Jos epäilet olevasi riippuvainen Travianista, pitäisi tämän tekstin vilkkua silmissäsi! Ei kuitenkaan mitään hätää! Jos teksti vilkkuu vielä huomennakin ja on osittain punainen (vaarallista jos on kokonaan, seurauksia ei tiedetä), sinulla on 15 sekuntia elinaikaa! -> Aivokuolema on ikävä juttu, mutta onneksi olet lukenut kaikki [[Harry Potter]]it (olethan?) ja tiedät miten [[Harry Potter|Ankeuttajilta]] suojaudutaan. Älä unohda kuitenkaan, että Travianin pelaamiseen ei tarvita aivoja. Hauskaa [[IRC|loppuelämää]]!}}

        Noi tollaset on viestit on iha turhaa paskaa ei tollasii viestei tartteis ees laittaa


      • Kysyn vaa

        Tarviiko travian ladata? Tarviiko javaa tai muuta semmosta?


    • hakku123

      NO TIETYSTI!!!!!!!

    • T R A V I A N
      • jookuu77

      • erkkimerkki3212

    • Musta Mies
      • Anoniimi

        Kokeilkaapa tätä: www.kuningaskunnat.com. Paljon rauhallisempi peli, mukava peliyhteisö!


    • jaakobiisakinpoika

      http://www.travian.fi/?uc=fi4_11763

      Rekisteröitykää tästä niin pääsette hyvään alkuun, vinkkiä voi kysyä. Kannattaa valita gallialaiset jos ei ole hirveästi aikaa pelata ja panostaa kätköihin. Jos taas on, ota teutonit ja tee paljon nuijamiehiä joilla pääsee heti farmaamisen makuun :D Lisää pelissä!

    • Ilmainen minecraft
    • kultaa
    • hehehhehe

      www.pornhub.com/ siin ois

    • travian/fix-pelaaja

      Travian suomi on ihan **rseestä saisvat ehtiä sinne uudet multi-huntterit eikä pissi-päisiä lapsenmielisiä jotka pienestä asioista sotkevat toisten pelin.

      Ps. Hankkikaa elämä multit.

    • köh
    • FeedaTheTravianNerd

      Jos nyt luet tätä viestiä, ja olet aloittamassa TRAVIANin, niin paina tätä linkkiä, mutta lue viesti loppuun. http://www.travian.fi , paina sivulta 'Rekisteröidy' linkkiä, ja valitse serveri. Ylimmät ovat uusia, joissa on erilaisia uudistuksia, alemmat 'classic' serverit ovat vanhoja. Speed 3x serverillä kaikki on 3x nopeampaa, suosittelen sitä hieman kokeneemmalle pelaajalle. TRAVIANissa on kolme erilaista heimoa:
      Teutonit, agressiivisin heimo, hyvä kokeneelle ja aktiiviselle pelaajalle
      Gallialaiset, rauhaa rakastava heimo, joka on erittäin hyvä puolustamaan. Ei vaadi paljoa aikaa.
      Roomalaiset, Niissä on 50% Teutonia ja 50% Galleja, eli hyvät puolustajat ja hyökkääjät, mutta eivät parempia kuin noissa toisissa. Vaatii Hieman aikaa.

      TRAVIANissa tarkoituksena on kehittää omaa kylää, resurssikenttiä (kyläsi tarvitsee Puuta, Savea, Rautaa ja Viljaa kehittyökseen) ja kylän keskustaa (siellä voit tehdä erilaisia rakennuksia mistä saa erilaisia 'bonuksia'

      Itse pelaan tällä hetkellä Roomalaisilla. Niillä on erittäin hyvä jalkaväki, ja myös ratsuväki. Hyviä puolustajiakin löytyy. Aloittelialle suosittelen Gallialaisia tai Roomalaisia, koska ne eivät vaadi paljoa aikaa ja ovat muutenkin hyvä valinta.

      HUOMIO! Kun rekisteröidyt, sinulla täytyy olla oma sähköposti ja laittaa se sähköposti kohtaan, kun menet rekisteröinnissä eteenpäin, sinulle lähetetään vahvistuslinkki jota painamalla pääset kirjautumaan.

      Nyt kun olen alussa, niin paina 'Pelaa tehtävät' sitten vain teet mitä niissä käsketään tehdä. Se iso hahmo oikeassa (classic versio) tai vasemmassa (uusi) reunassa, on sinun pomosi. Kun painat sitä se joko antaa tehtävän, tai tehtävän suorittamisen jälkeen palkkion. Muilta foorumeilta saat lisää tietoa. Omat accounttini ovat classic 3 serverillä: FeeDa Ja uudella Speed 3x serverillä: demeter2 . Lähettäkää niille accounteille viestejä jos tulee muuta kysyttävää, en viitsi enää laittaa lisää tekstiä. Jos haluat auttaa minua, niin voit rekisteröidä itsesi tästä linkistä: http://www.travian.fi/?uc=fix_19878 uudelle speedille, tai tästä classic 3: http://www.travian.fi/?uc=fi3_1009 . Kiitos! ;)

    • Tuhkimo
    • RaZerGamerman
    • boudal1984

      I used to play travian for many years until i found World War online! much better then travian coz you fight for your country not for a Guild. and Finland is doing quite great even with few players.

      Finland need more travian players.

      http://www.worldwaronline.com/r.php?i=T4rqKi@i-GTBP3s9

      If you need more info add me on Facebook: Willem albert de wit

    • Säännöt uusiksi.

      Jonniin joutava peli joka ei kasva suosiota sen takia, kun "isot pelaajat" hyökkäävät monta kertaa pienempien pelaajien tukikohtiin ja on juuri sen takia mahdoton päästä peliin mukaan jos ei ole aikaa olla koneella 24/7 pelissä. Kerran kokeilin peliä ja samaa olen myös monelta muulta kuullut ja juuri sen takia lopettaneet pelin pelaamisen.

      Sitten nämä "valvojat" on niin pellejä, että vähänkin on kritisoivaa tekstiä niin banaani paukkuu pelistä. Luulevat olevan jotain jumalia ettei heitä saa arvostella tai niiden päätöksiä.

      Ehkä voisin harkita pelaamista kunnes tulee jonkinmoinen suoja, että isommat pelaajat ei voi hyökätä pienempien kimppuun. Painotan EHKÄ.

    • Anonyymi

      Travian on paras peli! Olen pelanut sitä vuodesta 2006 alkaen👍

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      612
      2246
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1098
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      25
      1095
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      5
      944
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      845
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe