Kertokaa joku joka ollut Mega oy:llä iltavuorossa,oletteko tienanneet?Paljonko suurinpiirtein,vai ei mitään?Onko tuotteet olleet ihan mahdottomia myydä?Ja kaikkea muutakin työhön liittyvää saa kertoa,plussat ja miinukset,kiinnostaisi?Kiitos etukäteen!
mega oy?
kertokaa....
8775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
iltavuorossa en tienannut melkein mitään
myytiin jotain sisters clubia etc ja pomo oli ihan kamalan äkänen kokoajan.
Mutta kaveri oli päivävuorossa ja siellä myytiin eri juttuja, sai paljon kauppoja (muutaman kerran päivässä yli 100e tienasi) ja kun kesäloppui niin pomo aneli tyyliin sitä takas sinne kun muista myyjistä 'ei ollut mihinkään'.
Ei kyllä jääny hyvä kuva ko. paikasta. On niitä parempiakin paikkoja. esim aller oy
vuoden ajan iltatöissä megalla. Peruspalkka oli aika huono 5€tunnissa silloin. Parhaimpina iltoina tienas 90€ neljässä tunnissa mutta tuli myös niitä päiviä että tienasin vuoron aikana sen minimin 20 € helppo päästä hommiin mut ei mun mielestä mitään kivaa hommaa. Niin ja meni pirusti kahvii vuoron aikana :D
paljonko oli keskipalkka, ei varmaan huono jos oli melkein satasen päiviä
mä haluun kans
Nappikauppaa nälkäpalkalla.
Voi itku. Minä niin halusin mennä tekemään hanurihumppaa huumoripalkalla. Ei taida sitten olla mun mesta?
Eikä mun kävin kokeilee naaman mukaan jaetaan myytävät
Meillä ainakin lähes koko toimisto vetää samoja listoja läpi. Muutama poikkeus ovat ne, jotka myyvät sähköä, mutta he ovat kyllä ihan omilla ansioillaan noihin päässeet.
Mitä tulee tienaamiseen, niin riippuu tietysti mitä tavoittelee ja mihin kykenee. Ilmaiseksi kenenkään ei tuola tarvi istua, eli jotain saat kouraan joka tapauksessa. Jos sitten osaa hommansa, niin suunnilleen 2-3 kertaisesti vähintään saa tuon perusliksan itselleen joka ilta, parhaina päivinä toki suuremmallakin kertoimella. Eli kannattaa ainakin käydä kokeilemassa, jos ei oo sun juttus niin sitte voi lopettaa myös.