Hei! Aloitin e-pillereiden syönnin n. 3kk sitten. Sitä ennen mulla ei ollut valkovuotoa nimeksikään. Vaan nyt on alkanut aamuisin olla ihan omituisen runsas vuoto, suihkuun kävellessä alapäästä oikein kirjaimellisesti roiskuu valkoista.
Aikaisemmin on korkeintaan kirkasta nestettä alapäästä tullut, jos jotain on ylipäätään tullut. Gynen tutkimuksissa oli mainittu "Atypia, joka liittyy kondylomavirukseen." Seuraava tarkastus määrättiin puolen vuoden päähän.
Voiko tuo aamuisin, runsas valkovuoto johtua pillereistä vaiko kondylomaoireisiin?
Kellään vastaavia kokemuksia?
Aikaisemmin on korkeintaan kirkasta nestettä alapäästä tullut, jos jotain on ylipäätään tullut. Gynen tutkimuksissa oli mainittu "Atypia, joka liittyy kondylomavirukseen." Seuraava tarkastus määrättiin puolen vuoden päähän.
Voiko tuo aamuisin, runsas valkovuoto johtua pillereistä vaiko kondylomaoireisiin?
Kellään vastaavia kokemuksia?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.