kaikki kuolee näköjään
Anki kuollut syöpään
16
26913
Vastaukset
- aivan...
Laulaja Anki Lindqvist on kuollut 62 vuoden ikäisenä Muoniossa. Tänään kuollut Lindqvist kärsi vakavasta sairaudesta.
Agneta "Anki" Lindqvistin sooloura oli pitkä ja monipuolinen. Lisäksi hän oli mukana yhtyeessä Anki, Bosse ja Robert. Vuonna 1969 Lindqvististä tuli Cumulus-yhtyeen laulusolisti.
Lindqvist muistetaan muun muassa kappaleista Ne kesäyöt ja Jos nyt menet pois.
STT- Suomi24 ja BB
Merkittävä artisti, mutta Suomi24 tekee otsikot mieluummin vaikka Big Brother -kilpailijan vessassa käynnistä kuin osoittaa Ankille arvostusta.
Keskustelupalstoilla oman osaston saavat vain parikymppiset formaattiartistit tai läpikaupalliset iskelmäpellet. Ei kelpaa Anki, Hector, Dave Lindholm, Tuomari Nurmio ym. - Ihailija Inkoosta
Suomi24 ja BB kirjoitti:
Merkittävä artisti, mutta Suomi24 tekee otsikot mieluummin vaikka Big Brother -kilpailijan vessassa käynnistä kuin osoittaa Ankille arvostusta.
Keskustelupalstoilla oman osaston saavat vain parikymppiset formaattiartistit tai läpikaupalliset iskelmäpellet. Ei kelpaa Anki, Hector, Dave Lindholm, Tuomari Nurmio ym.Ei me suuret ikäluokat paljon eläkkeitä kuluteta. Me kuolemme sankoin joukoin saappaat jalassa.Osanottoni omaisille.
Peräkamarin poikien joka-tapauksessa-saavuttamaton unelma. Ei käy kieltäminen, tunsin pienen vilpittömän surun muljahduksen, kun kuulin uutisen.
Kotisivullaankin
http://www.ankilindqvist.com/ankifi.htm
yhä ihanan maanläheisen tyylikäs rouva.
Joka suhteessa viimeisen päälle hieno artisti, jonka ei tarvinnut mitenkään erityisesti tuoda itseään tyrkylle. Hänellä oli kanttia tehdä hyvää pop-musiikkia niinkuin tykkäsi, ja me vanhat pierut tykätään siitä aina. Aamen.- pekutit66
Youtubesta onneksi saamme nauttia näistä helmistä. Perästä tullaan. R.I.P. Anki (L)
- 100.prosenttia
Trumpetisti Jörgen Petersen sanoi, että muusikot arvioivat laulajien musikaalisuutta prosenteissa. Laulaja voi siis hänen mielestään olla esimerkiksi 70-prosenttisesti musikaalinen. Ankin hän sanoi kuitenkin olevan 100-prosenttisesti musikaalinen.
- Helyseni
Anki on yhä vieläkin IHANA! Kuuntelen paljon Ankin kappaleita kuten Pieni lintu, Ne kesäyöt ym. Pidin jo lapsena ollessani hänestä ja hänen lauluistaan. Tulee tosi nostalginen olo kun kuuntelen hänen kappaleitaan, niitä samoja levytyksiä joita kuuntelin lapsena ja nuorena. Kiitos Anki! Et unohdu koskaan.
- Anonyymi
Niin,me kaikki kuollaan joskus, en tiedä kuka saisi oikeuden elää ikuisesti.minusta se olisi kirous.
- Anonyymi
Miten vanha Anki oli kuollessaan?Varmaankin vanhempi kuin 62 vuotta?Hieno ääni ja korostus ,kun lauloi suomeksi?
- Anonyymi
Osaatko googlata? Löytyy tieto että oli 62 v. kuollessaan.
- Anonyymi
Ei voi tietää kuollaanko kaikki.
- Anonyymi
kenelläkään tietoa, mihin syöpään kuoli?
- Anonyymi
Jos tietäisin, niin kertoisin.
- Anonyymi
Onneksi jäi lapset
- Anonyymi
Onneksi lapset elää
- Anonyymi
Kaikki me kuolemme kerran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1217515Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26604874Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243194Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381327- 501325
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e931214Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1591156Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55983- 17892
Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27873