Oletko hävinnyt kokonaan palstalta? Mitä Sinulle kuuluu?
Bumble!
2
822
Vastaukset
- Bumble-B
Kiva kun joku kaipailee! :) Satunnaisesti tänne kurkkailen, nyt oon lähinnä tuolla keskenmeno-palstalla kommentoinut. Esikoisen taivaaseen menosta tulee ensi viikolla vuosi, vähän on mietteliäs ja kummallinen olo. Ja fyysinen puoli on vielä vähän rempallaan tuulimunan jäljiltä.
Lapsiyritykset meillä on nyt jäissä ainakin tammikuuhun asti, joten senkään takia en jaksa täällä roikkua vaan keskityn nyt vain elämiseen ja lähestyvään jouluun. Rehellisesti sanottuna tuntuu hyvältä kun ei tarvi laskea päiviä ja miettiä testien ostoa. :)
Tammikuussa on viimeinen tarkastus, mahdollisesti kohdun tähystys tai varjoainekuvaus riippuen vähän mitä lääkärit nyt päättää, ja jos silloin todetaan että kohdussa ja kohdunkaulalla on kaikki kunnossa, niin yritykset saa jatkua. Muussa tapauksessa.. niin, en tiedä mitä muita vaihtoehtoja sitten voi olla.
Mitenkäs teidän yrittelyt? :) Toisaalta olis kiva jo tulla tänne taas kuumeilemaan ja pohtimaan oireita teidän kanssa, mutta on tää ihan hyvää vaihtelua. Eiköhän se jossain vaiheessa tärppää meillä kaikilla?- Sone
Kiva kuulla sinusta, ja hienoa että jaksat olla noin positiivinen kaikkien juttujen jälkeen. Minä luulin jo että olet kokonaan hävinnyt! Km palstalla en ole juurikaan lukenut enää, niin en ole sinuu bongannut sielt! Kohtahan se joulu tulla jollottaa ja ihanaa kun on lunta maassa! :)
Meillä oli myös jäissä kesäkuisen menetyksen jälkeen , mutta nyt tuntuu että henkiset voimavarat on kunnossa ja asia käsitelty ja kuopattu, joten tältä pohjalta olis hyvä aloittaa yritys.
Minä olen myös sitä mieltä että välillä kantsii pitää breikki puuhailuista, ja antaa itselleen lomaa, ja keskittyä eihan vaan arkeen. Minulle se ainakin teki hyvää.
"Eiköhän se jossain vaiheessa tärppää meillä kaikilla?"
- Näin on hyvä ajatella :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15311458- 288122
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565954Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664937- 174714
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai374371Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas974258- 883560
- 803280
- 481781