Bumble!

Sone

Oletko hävinnyt kokonaan palstalta? Mitä Sinulle kuuluu?

2

844

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bumble-B

      Kiva kun joku kaipailee! :) Satunnaisesti tänne kurkkailen, nyt oon lähinnä tuolla keskenmeno-palstalla kommentoinut. Esikoisen taivaaseen menosta tulee ensi viikolla vuosi, vähän on mietteliäs ja kummallinen olo. Ja fyysinen puoli on vielä vähän rempallaan tuulimunan jäljiltä.

      Lapsiyritykset meillä on nyt jäissä ainakin tammikuuhun asti, joten senkään takia en jaksa täällä roikkua vaan keskityn nyt vain elämiseen ja lähestyvään jouluun. Rehellisesti sanottuna tuntuu hyvältä kun ei tarvi laskea päiviä ja miettiä testien ostoa. :)

      Tammikuussa on viimeinen tarkastus, mahdollisesti kohdun tähystys tai varjoainekuvaus riippuen vähän mitä lääkärit nyt päättää, ja jos silloin todetaan että kohdussa ja kohdunkaulalla on kaikki kunnossa, niin yritykset saa jatkua. Muussa tapauksessa.. niin, en tiedä mitä muita vaihtoehtoja sitten voi olla.

      Mitenkäs teidän yrittelyt? :) Toisaalta olis kiva jo tulla tänne taas kuumeilemaan ja pohtimaan oireita teidän kanssa, mutta on tää ihan hyvää vaihtelua. Eiköhän se jossain vaiheessa tärppää meillä kaikilla?

      • Sone

        Kiva kuulla sinusta, ja hienoa että jaksat olla noin positiivinen kaikkien juttujen jälkeen. Minä luulin jo että olet kokonaan hävinnyt! Km palstalla en ole juurikaan lukenut enää, niin en ole sinuu bongannut sielt! Kohtahan se joulu tulla jollottaa ja ihanaa kun on lunta maassa! :)

        Meillä oli myös jäissä kesäkuisen menetyksen jälkeen , mutta nyt tuntuu että henkiset voimavarat on kunnossa ja asia käsitelty ja kuopattu, joten tältä pohjalta olis hyvä aloittaa yritys.

        Minä olen myös sitä mieltä että välillä kantsii pitää breikki puuhailuista, ja antaa itselleen lomaa, ja keskittyä eihan vaan arkeen. Minulle se ainakin teki hyvää.

        "Eiköhän se jossain vaiheessa tärppää meillä kaikilla?"
        - Näin on hyvä ajatella :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      27
      5161
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      103
      2348
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      138
      2072
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      53
      1915
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1750
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1296
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      139
      1025
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      910
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      311
      869
    10. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      140
      695
    Aihe