Tasa-arvoisen naisen ominaisuus on hoivaamistarpeen vaje.
Myö ollaa kotona totuttu että hoivataan. Minkäs myö sille mahetaa?
Ammattihoivaajatkaa eivät toteuta tuommosta tarvetta ennää.
Täs on tultu yksneuvosiksi.
Myö ollaa kotona totuttu että hoivataan. Minkäs myö sille mahetaa?
Ammattihoivaajatkaa eivät toteuta tuommosta tarvetta ennää.
Täs on tultu yksneuvosiksi.
Vastaukset 9
Vanhimmat
siis minäkin olen niin yksin ja kaipaisin jotakin kuka pitäisi lähellä , puhuisi tai ei.kunhan olisi siinä.minä kyllä hoivaisin ja passaisin .mutta mistä löytyisi sellanen ihminen jolle voisi olla SE.en paljon vaadi : siisti , raikas ulkoa ja ulkona.
nämä vajeet sun mut ongelmat syntyy kun kysyntä ja tarjonta ei millään kohta toisiaan,,,,,
olet oikeassa! missäkö se oikea kohtaamis paikka on ? tulen just ja juuri heti!
Se paikka voi olla missä vaan, vaikka keskellä Turun tai Kuopion toria...;-)
Olet siis edennyt elämässäsi:
"oloneuvoksesta" "yksneovokseksi"!
Vielä kerran, onnittelut sinulle!
Mikähän mahtaa olla kehityksen seuraava vaihe?
että sitä saa mitä tilaa.
Vai oliko tämä vastaus liian yksinkertainen? Se on kuitenkin totuus.
Montako kertaa pitää antaa anteeksi? Jeesus sanoi seitsemänkymmentä kertaa seitsemän. Jokohan tuli täyteen 490?
hölömöläisten touhua ja ajanhukkaa on toistesa jatkuva hyysääminen. itsenäinen ja lottelias se jokkaisen pittää olla. Hanimuunit on asia erikseen. Heh
löytyy hoivaava muori. elämäni ajan sua keinutan, kehdossa hellästi heilutan. itkeä ei sinun tarvitse koskaan, saati paljasjaloin lähteä lumimoskaan. surra ei tavitse elämän tuskaa, minä kyllä huolehdin hataan sut kuskaan.