Ihan tälle negatiiviselle palstalle vain tiedoksi, että irtisanoutuneilla hoitajilla on tietoa, taitoa ja osaamista, jonka työnantaja tietää todeksi ja senpä vuoksi nämä neuvottelut eivät ole kenenkään loppu. Tuskin kukaan itseään hirttää vaikka irtisanoutumiset toteutuvat. Miksiköhän Suomessa muuten niin paljon itsemurhia ja psyk. ongelmia? Vaikuttaisko tällänen negatiivinen p:n jauhaminen heikompien mielialaan? Hoitajathan tunnetusti eivät heikkoja ole!
Huolehtikoon
jokainen itsestään..
396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
työtävieroksuvia laiskureita tai jatkuvasti pikkuvaivoista saikkua hakevaia tai kahvihuoneessa koko ajan juoruavia tai, ** ,tai *** vikaa omaavia hoitajia vanhoina työntkijöinä takaisin.
Nyt ei tarvita raskasta YT-menettelyä tehtävien uudelleenjärjestämiseksi ja epätyydyttävien työntekijöiden ulos laittamista varten. Pahimmat tapukset ovat olleet ensimmäisinä laittamassa (tyrkyttämässä) nimeään irtisanoutumislistalle.
Näin ainakin meidän toimpaikassa täällä Taysissä.
Minä pääsen määrä-aikaisesta vakityöhön, kiitos Tehyn kukkoilun. Uloskaan Tehyläiset eivät voi minua istua, kun olen Superin jäsen.
Voisin kysyä lakoonisesti, että POTUTTAAKO? Tehyläisiä, kun olette menneet halpaan?
Ei potuta! Tuota nyt Superin jäseneltä saattoi odottaakin! Ihanasti paikkasi sait, tee sitten työsi hyvin ja sen vaatimalla tavalla! Oletpahan ainakin työnantajan "kultapoika/ -tyttö". Rahaakin arvokkaampi kimpale! Harmi vaan kun se virka oli määräaikainen...:)T: 16 vuotta töissä eikä päivääkään sairaslomaa..Pystytkö samaan?
ihan ylimitoitettu. saas nähdä milloin tehyn itsetynto saa kolauksen, niin eli joskus sitä ikäänkuin herää katsomaan uusin silmin maailmaa, kun tarpeeksi tulee takkiin.