Enää ei jaksa katella tollasta tyyppiä, joka on täynnä itteään. Ja sit pk-huoneessa, miks se kattoo seinille ku kaikki muut kattoo kameraa? Pitää kattella seiniä, ku kehuu niin paljon itseään, että itteesäkin hävettää. Mut pitää vaan aukoo päätään. Ihminen ei ikinä opi.
Ja kaikki on muka ihan sama ja mikään ei hetkauta. Paitsi oma hyvinvointi. Nikokin houmautti siitä, mikä on totta, et Jarkko ettii kaikista heikkoja puolia. Ja mitä sitä liikuttaa, jos Riitta on taloon halunnu ja sinne päässy. Eikö senkin pitäis olla ihan sama sitten? Mieluummin katon Riittaa ku Jarkkoo.
Ja kaikki on muka ihan sama ja mikään ei hetkauta. Paitsi oma hyvinvointi. Nikokin houmautti siitä, mikä on totta, et Jarkko ettii kaikista heikkoja puolia. Ja mitä sitä liikuttaa, jos Riitta on taloon halunnu ja sinne päässy. Eikö senkin pitäis olla ihan sama sitten? Mieluummin katon Riittaa ku Jarkkoo.
Vastaukset 6
Vanhimmat
alahuulta katsellessa ja sössöttävää puhetta kuunnellessa tulee varsin myötähäpeällinen olo.
Olen kuullut tuosta ongelmasta, että haluaa katsoa äitinsä näköisiä ihmisiä ja pitää siitä siten, että se voidaan tulkita perverssioksi. Tsemppiä vaan.
Keksit sitten aivan uuden jutun tuosta kameraan katsomisesta. Eikö mee jakeluun, että sitä kameraa ei siitä peilistä näe. Mitä väliä sillä on mihin katsoo?? Mee takaisin nukkumaan.
Samaa mieltä siitä et Jarkko ulos nyt talosta. Alussa kuului mun suosikkeihin, mut ei enää! Noin itserakkaat ihmiset ällöttää! Sais lähtee kotiin niitä muniansa kaivelemaan!
ei ole mitään sairasta jos pystyy hyväksymään televisioon kaikenikäisiä ihmisiä. Ei kai kukaan kattele big brotheria tullakseen kiihottuneeksi? Kyllä siihen tarkoitukseen on pornografiset videot. Köyhää sullakin.
Kaiken lisäksi taidat olla vielä ikärasisti.
ja tuskinpa tosiaan Jarkko tarkoitti Rillille tuota "sanontaa", se vain just sattui siihen saumaan jatkamaan heidän lauluaan!
Pöljiä te ootte tuossakin jutussa, samoin Riitta "oli niin onnellinen" kun hälle noin "sanottiin", mut pitäähän sitä keksiä juttua ja haukkua Jarkkoa!
Ajattele järjellä äläkä p......ä!
Järki hoi. älä jätä!
Menihän juu, Rillilläkin tuo järki silloin!
"- Asukas odottaa kunnes Big Brother antaa hänelle luvan puhua.
- Asukkaan ***tulee aina katsoa ja puhua kameraan päin.*** (Asukkaan ei tarvitse nojautua eteenpäin puhuakseen mikrofoniin)
- Keskustelu päättyy kun Big Brother antaa asukkaalle luvan poistua. Asukas varmistaa että ovi sulkeutuu hänen takanaan."
http://www.bigbrother.fi/bigbrother2007/bb_saannot.shtml
MIKSEI JARKKOA RANGAISTA KAMERAAN KATSOMISEN KIERTELYSTÄ??!!