tuli mieleen yksi nolo juttu, kun olin lasteni, 1v ja 2v, kanssa terveyskeskuksessa jonottamassa ajanvaraukseen. esikoiselle tuli kova pissahätä siinä jonotellessa ja kailotti sitä kovaan ääneen. "odota nyt vähän kun on pitkä jono" pyytelin. Ohi käveli mummeli joka hymyili meille.
neuvoin esikoiselle, että menee itse käymään vessassa, niin odottelen siskon kanssa siinä jonossa. osasi mennäkkin vessaan, housut vaan lensi tk:n käytävälle ja kohta muksu juoksee takaisin pyllypaljaana.
housut puettiin ja jonoteltiin vielä, kun em. mummeli tuli siihen, "voi kun on suloisia lapsia sinulla, niin ovat samannäköisiä ja reippaita. oikein ihania. minä voin kyllä pojan käyttää vessassa jos apua tarvitset" enpä kerennyt mitään sanoa kun esikoinen karjas mummulle " MENE JO SIITÄ"!.
aaaaagh. hävetti sikana.
:D
että naurattaa
kun lukee näitä
1
664
Vastaukset
- äippä
olin lasten kanssa mummolassa, n. 500km kotoa. mummo osti pojalle, 2v, uuden lelun, sellaisen vesimyllyn.
illalla soitettiin isille, poika 2v jutteli isin kanssa. "kerroppas iskälle mitä sait mummilta tänään" kehotin, esikoinen: "isi, mä sain vesipyllyn!", isi oli vähän ihmeissään, mitä ne on ostanu.
reps
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8315142Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1713823- 524687
- 244397
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni224316Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364120Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h574009No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol433848- 613589
- 423245