Juominen...

...kotona on kuin laittaisi rahaa pankkiin. Ei sinne baareihin kannata mennä pennosiaan tuhlaamaan. Polttelee ja juo kotona. Ajoissa nukkumaan, ja virkeänä Miehenä aamupäivällä. Kossuvisänder ja radiosta Anna Erickssonia. Ei voisi olla paremmat fiilikset, mitänyt työharmit jurppii, mutta eiköhän tämä lääke tepsi!
-M.M-
3579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

huvit !

Äänestä
  • Selvinpäin on mahtavampaa pitää hauskaa kuin kännissä.
    Opettele ja kokeile ja iloitse!

    Kännäämisestä säästyneet rahat voit vuoden päästä käyttää etelänmatkaa varten (peruutusmatkoja saa edullisesti).

    Äänestä

  • pidä hauskaa kirjoitti:

    Selvinpäin on mahtavampaa pitää hauskaa kuin kännissä.
    Opettele ja kokeile ja iloitse!

    Kännäämisestä säästyneet rahat voit vuoden päästä käyttää etelänmatkaa varten (peruutusmatkoja saa edullisesti).

    lähdetä 5 henkisellä perheellä mihinkään. Velaton kivitalo, purjevene, liikaa rahaa ja kaikki on mutta jotain puuttuu. Nimittäin vapaus holhoamisesta, kyttä, kontrolli ja verotuksesta.

    Alkohoholin myyntirajoitukset poistettava ja opetettava kansa vastaamaan itse itsestään. Tanskassa ja Virossa on vuosikaudet saanut ostaa viinaa 24h/vrk melkein mistä vaan. Vituttaa niin saatanasti jos haluaisi tarjota viiniä illalla tai sunnuntain aterian kanssa niin tässä sossuvaltiossa se ei onnistu.

    Suomi on euroopan viimeisimpiä sosialistia maita, esim. monacossa tulovero on 0%:

    http://www.worldwide-tax.com/

    Kokonaisverotus on tässä sossumaassa maailman 3. kovin ja tappaa yrittämisen iloa ja onnistumista ja mikä pahinta sosialistienkin kannalta kansainvälistä kilpailukykyä:

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Vero#Kokonaisveroaste

    Valtio kieriskelee veloissa ja eläkepommi on päällä:

    http://www.talouselama.fi/docview.do?f_id=1145634

    http://fi.wikipedia.org/wiki/El%C3%A4kepommi

    Suurelle osalle nykypäivän työtätekevistä ei tulla maksamaan eläkkeitä.

    75% suomalaisista työtätekevistä on yksityisellä puolella:

    http://www.vm.fi/vm/fi/04_julkaisut_ja_asiakirjat/01_julkaisut/08_muut_julkaisut/ho_eupj_suomi_netti.pdf

    On siis suoranainen ihme, että suomi on näinkin sosialistinen maa ja yksityisen puolen ihmiset antavat pompottaa itseään yhä tiukentuvalla verotuksella ja lainsäädännöllä, esimerkkinä rakennuslaki ja pientalojen energiatodistukset:

    http://www.ymparisto.fi/default.asp?contentid=198063&lan=fi


    Muutosta parempaan saa tehokkaimmin jättämällä äänestämättä. 30% suomalaisista ei äänestä tällä hetkellä:

    http://www.stat.fi/til/evaa/2007/evaa_2007_2007-03-22_tie_002.html


    http://www.youtube.com/watch?v=JNRzolhuXgU&feature=related

    Eduskunnassa on liian monta kusipäätä, jotka eivät mitään uutta päätä. Jos tällaisen isänmaan puolesta olet valmis tappamaan siitä vaan.

    Verothan on täällä muutenkin kevyet, tyhmä olet jos sitä tajua et.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies.Malmberg kirjoitti:

...kotona on kuin laittaisi rahaa pankkiin. Ei sinne baareihin kannata mennä pennosiaan tuhlaamaan. Polttelee ja juo kotona. Ajoissa nukkumaan, ja virkeänä Miehenä aamupäivällä. Kossuvisänder ja radiosta Anna Erickssonia. Ei voisi olla paremmat fiilikset, mitänyt työharmit jurppii, mutta eiköhän tämä lääke tepsi!
-M.M-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu