Likaisille

käsille

on ihan ikioma keskustelusivustonsakin. Hyvin näytelty, tai ei siis mitään valitettavaa. Monet on kehittyny näyttämöllä, mitä on tullu seurattua nuorempien näyttelijöiden kehitystä, vai onko ohjaajan ansiota vaan. Tämä on sanottu ennenkin, mutta Heikki Kinnunen on pystynyt irrottautumaan koomikon roolistaan, mutta eiköhän siitä ala olla aikakin, koska eikö siitä ala olla jo 20 v.

Vanhana stalistina kuulisin mielelläni Heikki Kinnusen mietteet, miltä tuntuu olla osallisena näytelmässä, jossa - jos nyt oikein ymmärsin - kuitenkin kritisoidaan stalisimia. Oletko, Heikki, pehmentynyt, iän myötä.

3

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjoitti

      tietysti älykkäästi, tai punoi tarinan kasaan.

      • hiukan --

        pitkäveteinen


      • muistaa
        hiukan -- kirjoitti:

        pitkäveteinen

        katsoa TV1:n rakkautta vapauden ehdoilla klo 21, muistuta ihan varmuuden vuoksi.

        Viikko alkaa harmaassa säässä, jos hoitsut saa lisää palkkaa. Ja koskaan en enää mene lääkäriin vaan ihan suoraan hautaan sitten vaan, kun jotkut saa lisää liksaa tuollain kiristämällä. Siis en tietysti nyt, vaan luonnollisesti sitten kun korjataan satoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      195
      3743
    2. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      3054
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      32
      3015
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      22
      2828
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      5
      2782
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      66
      2753
    7. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      220
      2179
    8. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      87
      2056
    9. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1988
    10. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      8
      1951
    Aihe