saattoi arvatakin että köyhät eläkeläiset ja työttömät ei voi enää käydä terveyskeskuksissa kun terveyskeskusmaksuja nostetaan niin paljon jotta niillä saadan maksettua tehyläisten palkankorotukset,,,,,,,no tästä seuraa se että köyhät kuolevat koteihinsa kun ei ole enää varaa käydä terveyskeskuksessa kun se tulee maksamaan noin sata euroa käyntikerralta,,,,,niin että kiitos vain teille raharikkaille tehyläisille.
Nyt kävi
niinkuin
5229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ois kiva kuolla.
jos niiden kuolevien vanhusten, sairaiden viimeiset elinhetket tapahtuisi kotona, eikä kuten tällähetkellä.
Eli vanhusten viimeiset elintunnit kuluvat tänäpäivänä ambulanssissa matkalla kotoa/vanhainkodista terveyskeskukseen, terveyskeskuksesta sairaalaan, ja mahdollisesti vielä sairaalasta takaisin terveyskeskukseen terminaalihoitoon.
Tämän ihmisarvoa "kunnioittavan?" rahtiliikenteen loppuminen olisi todellista säästöä, sekä potilaalle, omaisille, että yhteiskunnalle!!!
maksuja ei koroteta, se oli huhu. Vaikka ei sen puoleen voisi niitä nostaakin, osalta porukkaa, joilla varaa on.
Onhan niistä korotuksista sovittu jo ennen tätä Tehy revohkaa! Lukisit sinäkin uutisia. Tosin niistäkin jo sovituista korotuksista voidaan nyt Tehyä syyttää.
Näin se kokoomus hoitaa pienituloisten asioita.
niin, mistä muualta luulet teidän ahneitten hoitajien kohtuuttoman suuret korotukset maksettavan kuin korottamalla kymmenkertaiseksi terveyskeskusmaksut, oli huhu tai ei, neuvottelijat ei tällaisia asioita myönnä ennen kuin ne on tehty, niinhän pääministerikin sanoi että ei tehy-lakia olla edes suunnittelemassa ja seuraavana päivänä kertoi että se on jo melkein valmis, että se siitä huhusta.