Viime vuonna ei olisi tullut mitään valituksia, koska Räkä ajoi mersulla ja Ferrari saisi täällä valituksia.
Niin teille on tärkeintä, että suomalainen voittaa. Missä urheilu henki?
Niin teille on tärkeintä, että suomalainen voittaa. Missä urheilu henki?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se että ajetaan autolla, ei ole urheilua!!!
10. kierrosta, koska siel on kuuma,kuin saunassa.
Huippu-urheilijoita kaikki, mut Räkä antaa kuskeista väärän kuvan.
Kysymyksesi oli "Missä urheilu henki?" Eli siis kysyit paikkaa, jossa urheilu henki jotain. lauseesi rakenteesta voi päätellä, että henki on verbin imperfekti eli mennyt aikamuoto, tosin kyseisen verbin perusmuoto ja tarkoitus ei selvinnyt minulle.
Asia lienee niin, että jutussasi on paha kielioppivirhe: urheiluhenki on yhdyssana ja kirjoitetaan yhteen. Ei siis "urheilu henki". Kielioppivirhe on myös yhdyssana. Sitä ei siis kirjoiteta "kieli oppi virhe". Samoin säkömittarissa lukeva kolmivaihekilowattituntimittari on yhdyssana. Sitä ei siis kirjoiteta "kolmi vaihe kilo watti tunti mittari".
Kaikki muut saavat, vaikka syödä kilo paskaa, kunhan Räkä ajaa voitosta ja hoippua kännissä.
Taas tuli virheellistä suomea. Kirjoitit: "...vaikka syödä kilo paskaa..." Oikea sanamuoto on toki "...vaikka syödä kilon paskaa...". Toinenkin virhe: sanojen "saavat" ja "vaikka" välissä ei kuulu olla pilkkua.
Voivoi! Taisi jäädä koulu kesken?
ettei näiden Bemari-ja Williams-kuskien sijoituksia uudelleenarvioitu(jolloin Räikkönen olisi tietenkin menettänyt mestaruutensa),koska ei ollut kunnon todisteita ko.tallien liian kylmistä polttoaineista.Syytön kunnes toisin pystytään todistamaan,eikö?Jos Hamilton olisi nyt Kimin paikalla,niin toivoisin ainakin itse,että tilanne olisi mennyt juuri näin kuin se meni.Se on sitä reilua peliä.
Joten älä sie umpi Kimi-fani sekoilemaan ja mee vetää Räikkösen kanssa kännit, jos helpottaa oloasi.
ja opettele kirjottaan sosiaalipummi....kiäh..kiäh..kiäääääääääääh!!!!!!!!!!
säkömittarissa
Missä vi...n säkömittarissa?