Nää mää ostin nyt perjantaina:
-Lola Rennt (€8,99)
-Orfeu Negro (€8,99)
-Asian Masterpieces (€25,95)
- Wo Hu Zang Long
- Ying Xiong
- Shi Mian Mai Fu
- Qi Jian
Ts. poikkeuksellisesti ei ainuttakaan jenkkiflikkiä!
-Lola Rennt (€8,99)
-Orfeu Negro (€8,99)
-Asian Masterpieces (€25,95)
- Wo Hu Zang Long
- Ying Xiong
- Shi Mian Mai Fu
- Qi Jian
Ts. poikkeuksellisesti ei ainuttakaan jenkkiflikkiä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Terminator 2: The Judgement day (director's cut), ei oo muuten tullu telkkarista tämä ohjaajan versio!!
ja sitten X-Men 2
Kolmososa tosta X-menistä pitäis vielä ostaa. Siinä tapahtuukin luultavasti aika paljon koska luin että ihmiskunta keksii keinon "parantaa" mutantit ja tehdä heistä tavallisia ihmisiä, mutantit ei ajatuksesta tykkää eikä varsinkaan Magneto joka on aina ollu sotajalalla tavallisia ihmisiä vastaan vaikka muut mutantit on koittanu elellä rauhassa ihmisten kanssa.
ostettiin frendien kaudet 2-10. (ykkönen oli jo). Siin olis aika monta tuntia katsottavaa ei ihan yhteen putkeen kykene =D
Viimeksi ostin muutama viikko sitten "Tabu-isänmaasarja", 3 DVD:tä 9,90€ Prismassa. Hyvä ostos
50 kpl Verbatim DVD R
Katsellessani Sandrew Metronomen väärinkirjoittamaa Wo Hu Zang Long (sic) korvani hämmästyivät puhekohdissa kuultavaa kaksoisääni-ilmiötä.
Kävin läpi niin dvd-soittimen kuin hd-ready-telkan äänisäädöt vaihdellen valintoja stereo 3d TruSurround -säätöjen välillä. Ei ymmärrä hän.
Tänään sitten Lentävien tikarien taloa katellessani ongelma esiintyi jälleen, mutta nytte havaitsin syyn ilmiöön: subwooferilta tulee se kaksoisääni. Ei auttanut vaiheen kääntö. Lopuksi otin dvd-soittimelta suoraan subwooferille menevän rca-johdon pois.
TV:ssä ei ole mitään subwoofer-rca-terminaaleja, joten ääni meni suoraan vaimentamatta subbarille. Audiointellektuellit jo oivalsivat alaäänien olevan riippumaton kauko-ohjaimen äänenvoimakkuudesta eli jos pää-äänentasoa hiljensi, säilyi matalien äänien voimakkuus entisellään.
Eli palasin 2.1 -kanavajärjestelystä takaisin 2.0 -äänimaailmaan.