ajokoiran kanssa näyttelyssä.

piikkuuuuu

Elikkäs esitättekö koiranne minkälaisissa vaatteissa? ootteko huomannu mitään eroa vaatteilla, esittäjän sukupuolella tai iällä?
Omistan useampia koiria jotka ovat eri rotuisia ja olen huomannut, että koiran joka esittää nuori mies puku päällä pärjää paremmin kuin koiran jonka esittää 50-vutoias nainen jolla on farkut ja rotu huppari päällä.
Valitettavasti usein myös esittäjän naamasta on koiran menestys kiinni, aivan niin kuin junior handlerissakin on.
Tämähän ei päde jokaiseen tuomariin, onneksi.

3

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse..

      Ole ajatellut. Farkut ja neule päällä siellä esitän ajokoirani.

    • katariina27

      Oon kyl huomannu ton pukeutumisen vaikuttavan jonkin verran, varsinkin junnu kehässä.
      Ajokoira kehässä esitän koirani jakku pääällä, koska esitän yleensä muitakin perheemme koiria.

    • mielenmuokkausta

      Miestuomarille kannattaa laittaa esittelijäksi seksikkään kaunis nainen. Naistuomarille komea, seksikäs mies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      334
      2752
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      80
      2483
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      57
      2225
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1702
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      63
      1566
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1502
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1348
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      90
      1178
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe