Kysymyksii FMA

Onks sill tyypil mikä löydettiin sieltä autio saarelta niin onks sill nyt sen edwartin jalka ja käsi??
2246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä ovat.

Äänestä
  • No se tyyppi sai Edwardin raajat odottamalla siellä portin takana. (Mikä portti nyt lieneekään) Ja otti ne silloin kun Ed teki sen äidinherättämisen ja pikkuveljen sielunsiirtämisen.

    Miten se joutui sinne portin taakse?
    -en ole aivan varma, mutta kun Izumi (poikien opettaja) synnytti vauvan ja se kuoli, hänkin yritti tehdä sen kielletyn syntetisoinnin. Mutta siitä tulikin joku otus....ja sitten se kai meni sinne portin taa (se otus, ei izumi)ja odotti siellä henkilöitä, joilta kaapata ruumiinosia että pääsisi takaisin toiseen mailmaan(joku voi tarkentaa) Eli siis se on homonculus ja osaa käyttää alkemiaa Edin käsien ansiosta.

    Homonculukset siis syntyvät sillä kielletyllä syntetiaatiolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienikillerotta kirjoitti:

Onks sill tyypil mikä löydettiin sieltä autio saarelta niin onks sill nyt sen edwartin jalka ja käsi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu