VAIHTELUA

latinox

Moi!
Jos jotakuta kiinnostaa 14.12-14.1 matkustella ympäri venezuelaa ja haluaa lisätietoa tai on kysymyksiä, voi ottaa yhteyttä minuun 584129475739. Asun mantereella Porlamarista 45min.veneellä ja sit 30min.jeepillä kylässä nimeltään Cariaco(osavaltio Sucressa). Appiukollani on myös hotelli siinä 15min.päässä Saucedo nimisessä kalastajakylässä, kylässä vain n.2000asukasta. Lähellä 1h.päässä kaupunki nimeltä Carupano. Kannattaa ihmeessä tutustua myös mantereen puolelle! Takaan, ettet kyseisissä kylissä muita turisteja näe, näet oikeaa Venezuelalaista elämää. Olen Suomalainen 33v.mies ja autan mielelläni, jos haluat tutustua Venezuelaan, jota pakettimatkaaja tuskin näkee.

5

1341

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä finski

      Itsellä myös harkinnassa muutto Venezuelaan tai Kolumbiaan. Olisi kiva kuulla esim. teetkö töitä siellä ja mitä? Oliko työn saanti vaikeaa?

      • öiug

        asutaan suomes, täällä parempi, paitsi säät perseestä.ollaan joulut siel 1kk. olin siell kyll viime talven 6kk. venezuela on nyt niin sekasorronpartaalla, ettei siellä ole kovin turvallista asua, ainakaan isommissa kaupungeissa.


    • Rosvottavaksiko???

      Kiitos ei!!

      Margaritakin on täynnä rosvoja ja bandiitteja, joita paikallisetkin pelkäävät. Tarvii olla täysin rahaton ja tavaraton sekä ilman vaatteita, joka uskaltaa liikkua turistialueiden ulkopuolella tai nukkua yönsä ilman kaltereita ja vartijoita.

      Oletpa paikan valinnut.

      • luyf

        niin ja katoku on sen verran tota fyffee, ett ei se haittaa jos välillä ryöstetään.voi sitt taas ostaa lisää kaikkee uutta ja sehä on vaan hauskaa, ahahahah.. kyll pitää taas ens talvi olla kokonaan siellä. tyhmä paljon töitä tekee, viisas pääsee vähenmällä ;o)


    • Annie77

      Olen mieheni kanssa lähdössä Isla Margaritalle tammikuun kahdeksi ensimmäiseksi viikoksi. Olen lukenut että Caracas on hyvin turvaton kaupunki eikä siellä uskolla kävellä kaupungilla jollei halua tulla ryöstetyksi. Kannattaako meidän siis haudata ajatus päiväretkestä Caracasiin?
      Miten Caracasiin muuten onnistuisi parhaiten matkustaa Isla Margaritalta? Kuinka kauan arvioisit yhdensuuntaisen matkan kestävän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1525
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      969
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      92
      879
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      767
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      622
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      621
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      235
      610
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      597
    10. 49
      567
    Aihe